Dogodki in pojavi, 01. september
Ob 07.45 uri je prišlo do prometne nesreče v naselju Cezanjevci. Voznica osebnega avtomobila se v križišču pri vključevanju na prednosto cesto ni prepričala, da to lahko varno stori in pri tem trčila v 83-letno peško. Pri trčenju se je peška huje telesno poškodovala.
Ob 14.50 uri je izven naselja Grabe voznik osebnega avtomobila zaradi neprilagojene hitrosti izgubil oblast nad vozilom, zapeljal z vozišča in trčil v drevo. Voznika so iz vozila izrezali gasilci. Z reševalnim vozilom pa je bil odpeljan v UKC Maribor, kjer je bilo ugotovljeno, da je zadobil hudo telesno poškodbo. Na vozilu je nastalo za 5.000 EUR škode.
S področja kriminalitete je bila na bencinskem servisu v Grabonošu obravnavana tatvina goriva.
Soboški policisti so obravnavali kaznivi dejanji poškodovanje tuje stvari in ponarejanje listin.
Radgonski policisti pa ogrožanje varnosti.
V dopoldanskem času je prišlo do poškodbe pri delu v podjetju v Odrancih. Delavec je zadobil poškodbo po desni roki in sicer vreznino dolžine 3 cm. Po nudeni zdravniški oskrbi je bil odpuščen v domačo nego.
Javni red je bil kršen 1-krat na javnem kraju in 1-krat v zasebnem prostoru. Kršitelja sta se ob intervencijah policistov pomirili in s kršitvami prenehali.
Zaradi vožnje pod vplivom alkohola sta bila pridržan voznik kolesa z motorjem in kolesar.
Pogostejše meritve hitrosti z radarjem bodo danes dopoldan na relaciji Gornja Radgona - Vučja vas, popoldan pa na relaciji Murska Sobota - Lendava - Martjanci.