V Ljutomeru se je včeraj začel tradicionalni festival filma in vina.
Včeraj se je v Ljutomeru slavnostno otvoril 11. Grossmannov festival.
Organizator in predsednik Grossmannovega festivala, Peter Beznec je napovedal program in kaj nas pričakuje v tem tednu. Nagovor je imela tudi Ljutomerska županja mag.Olga Karba. Med gosti je bila tudi vinska kraljica Sandra Vučko. Sprehodili smo se po "Vinski poti", kjer so nas pričakali vinarji, ki sodelujejo v tekmovalnem programu za vinskega šampiona "Hudi maček".
Letos sodelujejo: Vinakoper, P&F Ljutomerčan, P&F Jeruzalem Ormož, Vinoreja Kaučič, Turistična kmetija Hlebec, Vinogradništvo družina Kos.
Znotraj kulturnega doma je potekala otvoritev razstave fotografij Boruta Krajnca z naslovom Praznine in razstava ilustracij Jana Handžića z naslovom Junaki fantazijskih svetov.
Filmske predstave so sicer potekale že popoldan, vendar je otvoritveni film Številka 55 pričel po uradnem programu v domu kulture. Prvi gost po filmu je bil režiser Kristijan Milić.
Uradni del pa je obiskal tudi nemški igralec Udo Kier, ki je letošnji častni gost in dobitnik nagrade za življensko delo. Poseben izbor njegovih filmov bo prikazan v sekciji Retrospektive. Čaka nas toraj pester, grozljivi, hud program čez cel teden.
Vabljeni na degustacije, ogled grozljivk na različne lokacije, ter na glasbeni program. Za konec tedna pa vas čaka še parada zombijev na glavnem trgu.
Celoten tedenski program filmov, lokacije, vinarje, glasbeni program, goste in ostale informacije najdete na spletni povezavi: www.grossmann.si