Želite biti vedno na tekočem? Izberi Sobotainfo kot prednostni vir na Googlu.

Znane so cene stojnic za veliko mašo, Turnišče dražje od Grada

| v Lokalno

Občini sta pred tradicionalnima sejmoma objavili cenike, roke in pogoje za ponudnike.

Velika maša je v Pomurju več kot le pomemben cerkveni praznik. V krajih z Marijinimi svetišči je povezana z romanji, množičnim obiskom, druženjem in tradicionalnimi kramarskimi sejmi.

Med najbolj prepoznavnima praznovanjema sta velka meša pri Gradu na Goričkem in velika maša v Turnišču.

Oba kraja bosta tudi letos, v soboto, 15. avgusta, gostila tradicionalna sejma. Občini sta že objavili pogoje in cene za ponudnike.

Pri Gradu deset evrov za meter stojnice

Kramarski sejem pri Gradu bo potekal v središču vasi. Ponudniki, ki želijo na sejmu prodajati svoje izdelke, morajo prostor najeti pri Zavodu za turizem in kulturo Grad.

Najemnina za en tekoči meter prostora za stojnico znaša deset evrov. Za tovornjak s tako imenovano suho robo je treba odšteti 70 evrov.

Najemnino je mogoče poravnati v Vulkaniji od torka do petka med 10. in 16. uro. Ponudniki lahko zaprosijo tudi za račun, ki ga prejmejo po elektronski pošti.

Prostor je mogoče najeti od 22. julija do 7. avgusta. Po plačilu najemnine ponudnik prejme številko prostora, potrdilo o plačilu pa mora priložiti vlogi za soglasje za prodajo zunaj poslovnih prostorov.

V Turnišču 12,50 evra za vsak meter

Tradicionalni sejem ob velki meši bo potekal tudi v okolici cerkve Marije Vnebovzete v Turnišču. Ponudniki morajo občini Turnišče poslati vlogo za izdajo soglasja za prodajo blaga zunaj prodajaln. Po oddani vlogi prejmejo dve položnici.

Upravna taksa znaša 22,60 evra, najemnina pa 12,50 evra za vsak meter prostora.

Ponudnik, ki bi najel štiri metre prostora, bi tako za najemnino odštel 50 evrov. Skupaj z upravno takso bi moral plačati 72,60 evra.

Po poravnavi obeh obveznosti ponudniki prejmejo soglasje, v katerem bo navedena tudi številka dodeljenega prostora. Rok za oddajo vlog je 7. avgust, pri vlogah, poslanih po pošti, pa bo upoštevan datum poštnega žiga.

V Turnišču več kot 50 stojnic in več tisoč obiskovalcev

Velika maša v Turnišču velja za enega največjih verskih in družabnih dogodkov v Pomurju.

Kot smo na Sobotainfo poročali ob lanskem praznovanju, je bilo na tradicionalnem sejmu več kot 50 stojnic. Občina je takrat navajala, da velika maša v Turnišče privabi več kot 10.000 obiskovalcev iz Slovenije in tujine.

Za domačine in izseljence je dogodek tudi pomembna priložnost za srečanja in druženje. Versko praznovanje spremljajo ponudba lokalnih društev, sejem in dodatni družabni dogodki.

Množice romarjev tudi pri Gradu

Velka meša ima dolgo tradicijo tudi pri Gradu na Goričkem.

Praznik Marijinega vnebovzetja vsako leto v kraj privabi romarje in obiskovalce, ki se poleg verskih slovesnosti ustavijo tudi na kramarskem sejmu.

Oba sejma tako ostajata pomemben del praznovanja velike maše. Poleg verskega pomena ohranjata dolgoletno sejemsko tradicijo, omogočata predstavitev ponudnikov in v kraj privabljata številne obiskovalce.

Preberite še

Komentarji

S klikom na gumb Komentiraj se strinjate s pravili komentiranja.
CAPTCHA

Komentarji

S klikom na gumb Komentiraj se strinjate s pravili komentiranja.
CAPTCHA

Lokalno

Vse v Lokalno

Šport

Vse v Šport

Kronika

Vse v Kronika

Politika

Gospodarstvo

Slovenija

Scena

Svet

Vse v Svet

Kultura

Vse v Kultura

Forum

Vse teme

Malice

Vsi ponudniki

Mali oglasi

Vsi oglasi