Zveza ŠKIS, krovna organizacija študentskih klubov Slovenije, je v soboto pripravila Škisovo štafeto v kolesarstvu. V projektu je sodeloval tudi Klub prekmurskih študentov.
Kolesarijo vsi študentski klubi
V soboto, 2. oktobra, je potekala štafeta za klube iz regije 03 in 02, kamor spada tudi KPŠ. Osnovni namen projekta je promocija zdravega življenskega sloga, varne vožnje s kolesom, udejstvovanje v cestnem prometu ter seveda druženje. Na kolo se bodo podali tudi ostali študentski klubi, in sicer 9. oktobra klubi iz dolenjske in osrednje regije ter 16. oktobra klubi iz gorenjske ter primorske regije.
Klub prekmurskih študentov predal štafeto Lendavčanom
Kolesarji Kluba prekmurskih študentov so pred svojim sedežem v Murski Soboti štafeto prevzeli od kolesarjev Kluba mariborskih študentov, kjer so se skupaj tudi okrepčali. Nato so se skupaj z Mariborčani in člani Kolesarskega kluba Tropovci podali na 32 kilometrov dolgo pot proti Lendavi, kjer so jih z bogračom pričakali njihovi lendavski kolegi. Skupaj so nato odkolesarili naprej do Prleškega študentskega kluba.