Ena izmed občin, ki je pristopila k akciji zelo aktivno je tudi občina Beltinci, kjer so pomenu čistega okolja namenili posebno pozornost. V ta namen je pod pokroviteljstvom omenjene občine nastal še nekaj minutni spot, ki predstavlja samo akcijo Očistimo Slovenijo v enem dnevu in služi promociji, ter motivira tiste, ki rabijo malo pomoči, da vstanejo iz svojih foteljev in naslanjačev, ter se dne 17.04.2010 pridružijo akciji.
Karavana je bila s pomočjo občine Beltinci in društva Labda Beltinci uspešno otvorjena v beltinski grajski dvorani na okrogli mizi. Člani Pomurskega ekološkega centra v Murski Soboti in MIKK-a Murska Sobota, pa so pripravili okroglo mizo, ki je potekala na temo "Ravnanje z odpadki" .
V Beltincih so z odzivom zadovoljni, saj se je odzvalo veliko število društev. Velik del koordinacije izvajajo zaposleni v sami občini, s čimer precej doprinesejo k sami akciji. Za vse, ki bi o sami akciji želeli izvedeti več kliknite na to povezavo, ali se pozanimajte preko občinskega koordinatorja.
Video : Očistimo Slovenijo v enem dnevu