Predsednik vlade Miro Cerar se je danes dopoldne mudil na 53. mednarodnem kmetijsko-živilskem sejmu Agra v Gornji Radgoni.
Predsednik vlade Miro Cerar se je danes udeležil podelitve priznanj Zadružne zveze Slovenije na sejmu Agra, na kateri je nagovoril udeležence, nato pa si je ogledal dogajanje na sejmu. Kot je izpostavil v nagovoru, zadruge niso le pomemben del tradicije, ampak so zanesljivo tudi naša prihodnost, in to v oblikah, prilagojenim potrebam in razmeram časa.
Podjetja, ki delujejo po zadružnem poslovnem modelu, so po njegovih besedah tudi bistveno bolj odporna na negativne posledice globalne gospodarske krize od ostalih, pretežno profitno usmerjenih podjetij, sposobna pa so razviti socialni kapital, pripadnost in inovacijski potencial, kar jim omogoča potrebno ekonomsko konkurenčnost v primerjavi s strogo v dobiček usmerjenim gospodarstvom, je na slovesnosti v Gornji Radgoni dejal predsednik vlade. Opozoril je, da izjemen pomen zadrugam priznava tudi EU.
Vlada se je po premierjevih besedah zavezala spodbujati razvoj zadružništva, saj je pomemben model gospodarjenja in poslovanja, predstavlja ravnovesje med individualizmom na eni strani ter solidarnostjo in skupnostjo na drugi strani, s povezovanjem dobičkonosnosti in solidarnosti pa prispeva h gospodarski raznovrstnosti