Želite biti vedno na tekočem? Izberi Sobotainfo kot prednostni vir na Googlu.

FOTO in VIDEO: Pred derbijem slavnostno predali nove igralne površine, med govorci tudi Stevanović in Mijatović

| v Lokalno

V Lendavi so slavnostno predali nove igralne površine športnega parka Lendava.

Pred današnjim derbijem med Nogometnim klubom Nafta 1903 in Nogometnim društvom Beltinci so pripravili slavnostno predajo nove igralne površine.

Obnova z ogrevanjem predstavlja pomembno pridobitev za lokalno skupnost in širši slovenski nogometni prostor.

Stevanović: Pomembno je, da imajo mladi prostor za druženje in rekreacijo

Slovesnosti v Lendavi sta se med drugim udeležila tudi Zoran Stevanović, novopečeni predsednik državnega zbora, in Radenko Mijatović, predsednik Nogometne zveze Slovenije.

Zoran Stevanović je poudaril, da ima vsaka pridobitev, povezana s športom, zanj poseben pomen. Ob tem je izpostavil tudi tradicijo kluba, ki po njegovih besedah letos slavi 123 let.

»Nafta letos slavi 123 let, kar je neka posebna dediščina in tradicija, ki si zasluži najboljše športne pogoje,« je povedal Stevanović.

Ob tem je dodal, da ne gre le za vrhunski šport. Po njegovih besedah je pomembno tudi zavedanje, da mladina danes preveč časa preživi pred zasloni in mobilnimi napravami.

Zato je po njegovih besedah pomembno, da imajo mladi prostor za druženje in rekreacijo. Prav tako je poudaril pomen športa za starejše in za zdrav življenjski slog vseh generacij.

»Vse, kar ima kakršnokoli povezavo s športom, pri meni zbuja neke posebne ambicije,« je še dodal Stevanović.

Pridobitev za klub in slovenski nogomet

Radenko Mijatović je ob dogodku čestital županu, občini in klubu. Poudaril je, da gre za pridobitev, ki je pomembna ne le za Nogometni klub Nafta, temveč tudi za slovenski nogomet.

»Predvsem je pomembno, da otrokom in vsem tistim, ki se v Lendavi ukvarjajo z nogometom, zagotovijo spodobne pogoje za ukvarjanje s tem čudovitim športom,« je povedal Mijatović.

Nogometnemu klubu Nafta je ob tem zaželel tudi preboj nazaj v prvo slovensko nogometno ligo. Po njegovih besedah nova infrastruktura pomeni pomemben korak za delovanje kluba in razvoj nogometa v Lendavi.

Želja po vrnitvi med prvoligaše

Janez Magyar je povedal, da je ponosen na novo pridobitev in na številčno udeležbo na slovesnosti. Poudaril je, da gre za nadgradnjo dolge in žlahtne nogometne tradicije v Lendavi.

»V Lendavi je zares doma nogomet, doma je šport,« je povedal Magyar.

Ob tem je spomnil na nekdanje igralce in vodilne v klubu ter poudaril pomen mlajših generacij, ki že trenirajo. Izrazil je željo, da bi Nogometni klub Nafta v prihodnje znova igrala v prvi ligi.

Po njegovih besedah si Lendava to zasluži zaradi svoje nogometne tradicije. Dodal je, da si želi tudi derbije z drugo pomursko ekipo.

slavnostna-predaja-nogometnega-igrisca-nk-nafta-2.jpg
slavnostna-predaja-nogometnega-igrisca-nk-nafta-4.jpg
slavnostna-predaja-nogometnega-igrisca-nk-nafta-5.jpg
slavnostna-predaja-nogometnega-igrisca-nk-nafta-6.jpg
slavnostna-predaja-nogometnega-igrisca-nk-nafta-9.jpg
slavnostna-predaja-nogometnega-igrisca-nk-nafta-10.jpg
slavnostna-predaja-nogometnega-igrisca-nk-nafta-13.jpg
slavnostna-predaja-nogometnega-igrisca-nk-nafta-14.jpg
slavnostna-predaja-nogometnega-igrisca-nk-nafta-16.jpg
slavnostna-predaja-nogometnega-igrisca-nk-nafta-17.jpg
slavnostna-predaja-nogometnega-igrisca-nk-nafta-18.jpg
slavnostna-predaja-nogometnega-igrisca-nk-nafta-21.jpg
slavnostna-predaja-nogometnega-igrisca-nk-nafta-27.jpg
slavnostna-predaja-nogometnega-igrisca-nk-nafta-29.jpg
slavnostna-predaja-nogometnega-igrisca-nk-nafta-31.jpg
slavnostna-predaja-nogometnega-igrisca-nk-nafta-32.jpg
slavnostna-predaja-nogometnega-igrisca-nk-nafta-35.jpg
slavnostna-predaja-nogometnega-igrisca-nk-nafta-37.jpg
Foto: Timi Farkaš

Preberite še

Komentarji

ranko

Bože moj

Janči pleša

Po tem kakšni gosti so prišli, jih je že lahko sram.

jocapi

ka pa tu dela prostitu.tka?

Gringos27

Bosanci (MijatoviĆ in StevanoviĆ) in Vougri (Magyar) do zdaj po nouvon komandejrali v Sloveniji. Boug nan pomagaj...

XYXYXYX

Slovenci so pač pasiven narod.

XYXYXYX

Slovenci so pač pasiven narod.

Labod

Tega prevaranta svojih volivcev so morali pozvati? kako ga ni sramota hinavca in lažnivca stopiti pred ljudi?

ranko

taki ne vejo kaj je sramota

naftalin

Ja, to bo razvoj Lendave sedaj podeseterilo. Kaj pa Lendava vabi? Kaj pa sodišče? Kaj pa računsko sodišče? Slikanje pa vam gre zelo od rok. Magdič, upam da veš kje si pristal. Ne boš vodil ZTR, ampak bo to še vedno župan in njegov oproda, ki ti bo vedno ”svetoval” kaj moraš narediti. Ampak......

Janoš Veliki

Mijatovič naj raje naredi red med navijači, Stevanović pa največji lažnivec, Nafta pa tako dolgo ne bo več obstajala saj se Orbanove pipice zapirajo s forinti. Kam boš šel Maroša ? V Melince igrat mali nogomet.

Goričanec 2

Lefko se hvaliti, dao so drüjge napraovle. Mo vidle kelko igrišč do zaoj une napraovle.

DE-FU

Sobotainfo, kak bi vi shajali brez Zlatkeca-De-fuja?

MahaVprazno

Stihec se prodal magyaru za pejmeze in blagosliva
Naj ide fiskulturo ka so mu zatecene zamascene noge

lol lol

Gda vidin toga lažnivoga in primitivnoga Zokija man bruhanco že na pol poti v usta...

prejkmure

Za celotno prekmurje je dobro, ka se vlaga v šport. Tou nucamo, ka nedo naša deca đolice pa špricerčke cepali. Samo že vijdin, kak do primitivni gringosi od faušije škodo delali.

Komentarji

ranko

Bože moj

Janči pleša

Po tem kakšni gosti so prišli, jih je že lahko sram.

jocapi

ka pa tu dela prostitu.tka?

Gringos27

Bosanci (MijatoviĆ in StevanoviĆ) in Vougri (Magyar) do zdaj po nouvon komandejrali v Sloveniji. Boug nan pomagaj...

XYXYXYX

Slovenci so pač pasiven narod.

XYXYXYX

Slovenci so pač pasiven narod.

Labod

Tega prevaranta svojih volivcev so morali pozvati? kako ga ni sramota hinavca in lažnivca stopiti pred ljudi?

ranko

taki ne vejo kaj je sramota

naftalin

Ja, to bo razvoj Lendave sedaj podeseterilo. Kaj pa Lendava vabi? Kaj pa sodišče? Kaj pa računsko sodišče? Slikanje pa vam gre zelo od rok. Magdič, upam da veš kje si pristal. Ne boš vodil ZTR, ampak bo to še vedno župan in njegov oproda, ki ti bo vedno ”svetoval” kaj moraš narediti. Ampak......

Janoš Veliki

Mijatovič naj raje naredi red med navijači, Stevanović pa največji lažnivec, Nafta pa tako dolgo ne bo več obstajala saj se Orbanove pipice zapirajo s forinti. Kam boš šel Maroša ? V Melince igrat mali nogomet.

Goričanec 2

Lefko se hvaliti, dao so drüjge napraovle. Mo vidle kelko igrišč do zaoj une napraovle.

DE-FU

Sobotainfo, kak bi vi shajali brez Zlatkeca-De-fuja?

MahaVprazno

Stihec se prodal magyaru za pejmeze in blagosliva
Naj ide fiskulturo ka so mu zatecene zamascene noge

lol lol

Gda vidin toga lažnivoga in primitivnoga Zokija man bruhanco že na pol poti v usta...

prejkmure

Za celotno prekmurje je dobro, ka se vlaga v šport. Tou nucamo, ka nedo naša deca đolice pa špricerčke cepali. Samo že vijdin, kak do primitivni gringosi od faušije škodo delali.

Lokalno

Vse v Lokalno

Šport

Vse v Šport

Kronika

Vse v Kronika

Politika

Gospodarstvo

Slovenija

Scena

Svet

Vse v Svet

Kultura

Vse v Kultura

Forum

Vse teme

Malice

Vsi ponudniki

Mali oglasi

Vsi oglasi