Gasilska vaja reševanja pri stolpu Vinarium.
V soboto se je pri stolpu Vinarium Lendava odvijala vaja reševanja, ki so jo z zanimanjem spremljali obiskovalci.
Dogodek je potekal v organizaciji prostovoljnih gasilskih društev Gasilske zveze Lendava, Lendava in Dobrovnik, ter ob sodelovanju Civilne zaščite Občine Lendava in enot Rdečega križa Slovenije Lendava.
Prikaz reševanja s poudarkom na varnosti
Vaja je prikazala natančno usklajenost različnih reševalnih enot. Cilj dogodka je bil preizkusiti sposobnost sodelovanja med različnimi organizacijami v primeru nesreč na višini.
Gasilske enote so obiskovalcem demonstrirale, kako se varno in učinkovito izvaja reševanje z visokih objektov, kot je stolp Vinarium.
Sodelujoče ekipe so s svojo predanostjo in strokovnostjo dokazale, da so kos tudi najzahtevnejšim nalogam.