Cantate med perspektivnimi zborovskimi zasedbami

| v Lokalno

Soboški Mešani pevski zbor Cantate je na Sozvočenjih 2012 prejel nagrado za perspektivno glasbeno zasedbo.

Mešani pevski zbor Cantate iz Murske Sobote je na regijskih revijah srednješolskih in odraslih pevskih zborov Sozvočenja 2012 prejel spodbudno nagrado za najbolj perspektiven zbor. Mladi pevci so se namreč minulo soboto predstavili na Ptuju s temo Pesmi iz filmov Miška Kranjca, tako so med drugim zapeli pesmi Vsi so venci bejli, Zrelo je žito in Spejvaj nama Katica.

Koncert sta spremljala strokovna spremljevalca Danica Pirečnik in Sebastjan Vrhovnik, ki sta ocenjevale tematsko zaokroženost sporeda in dobro interpretacijo izvedenega programa. Najboljšo oceno za Štajersko in Pomursko regijo je dobila vokalna skupina Fantje na vasi, KUD Rače, s tematiko Novozvočenja. Prejeli so prvo nagrado in se uvrstili na sklepni koncert v Ljubljani, ki bo posvečen obeleženju svetovnega dne zborovskega petja.

Letošnja Sozvočenja potekajo novembra po celi Sloveniji. Sodelujejo lahko srednješolske in odrasle zborovske zasedbe, ki so dosegle najmanj bronasto priznanje na regijskem tekmovanju 2011 ali so sodelovale na izbranih revijah v letu 2010 in 2012. Možnost so dobili tudi manj uveljavljeni zbori, ki so jih na regijski nivo predlagali strokovni spremljevalci na letošnjih območnih revijah. Tako je svojo priložnost dobil tudi zbor Cantate, ki to leto obeležuje komaj 5 let.

Komentarji

Lokalno

Vse v Lokalno

Šport

Vse v Šport

Kronika

Vse v Kronika

Politika

Gospodarstvo

Slovenija

Scena

Svet

Vse v Svet

Kultura

Vse v Kultura

Forum

Vse teme

Malice

Vsi ponudniki

Mali oglasi

Vsi oglasi