V preteklem dnevu so policisti v Pomurju obravnavali dve prometni nesreči, ki sta se končali le z materialno škodo. Obravnavali so štiri kazniva dejanja, kršitev javnega reda in miru, tri primere povoženja divjadi in poškodbo vozila na parkirnem prostoru.
Na področju kriminalitete so v Murski Soboti in Moravskih Toplicah obravnavali tatvino lesa iz gozda. V Lendavi je bila obravnavana tatvina denarnice, v Murski Soboti poškodovanje tuje stvari.
Javni red in mir je bil kršen na javnem kraju. Kršitelj se je ob intervenciji policistov pomiril in s kršitvijo prenehal.
Zaradi storitve hujših prometnih prekrškov so lendavski policisti dvema kršiteljema zasegli osebna avtomobila. Zaradi odklona preizkusa alkoholiziranosti je bil pridržan kolesar.
Pogostejše meritve hitrosti z radarjem bodo policisti danes opravljali na območju Policijske postaje Murska Sobota.
Policisti obveščajo voznike, da bo zaradi del, danes med 07.00 in 16.00 uro, popolna zapora ceste med Gederovci in državno mejo z Republiko Avstrijo, med 07.00 in 19.00 uro pa popolna zapora ceste med Veržejem in Križevci pri Ljutomeru. Obvozi so urejeni po vzporednih cestah.