Pomurski policisti so v preteklem dnevu obravnavali rop mlajšega moškega, neznani storilci pa so v Beltincih ukradli prenosno WC kabino.
V preteklem dnevu so policisti v Pomurju obravnavali dve prometni nesreči z gmotno škodo, trinajst kaznivih dejanj, štiri kršitve javnega reda in miru, poškodovanje vozila na parkirnem prostoru in tri primere povoženja divjadi.
S področja kriminalitete so obravnavali rop, vlom, devet tatvin, ponarejanje listin in poškodovanje tuje stvari. V Murski Soboti sta dva neznanca oropala mlajšega moškega in mu ukradla mobitel ter šolski nahrbtnik. V Sodišincih je bilo vlomljeno v gradbeni kontejner, v Moravskih Toplicah smo obravnavali tatvino očal, v Beltincih tatvino prenosne WC kabine, v Murski Soboti tatvino v trgovini, v Mali Nedelji tatvino fotoaparata. Obravnavali so še štiri tatvine goriva in ponarejanje listin.
Javni red in mir je bil kršen dvakrat v zasebnem prostoru in dvakrat na javnem kraju. Kršitelj, ki se ob intervenciji policistov ni pomiril je bil pridržan na PP Murska Sobota.
Pogostejše meritve hitrosti z radarjem bodo policisti opravljali na območju PP Lendava.