Dogodki in pojavi z dne 29. november.
V preteklem dnevu so policisti v Pomurju obravnavali eno prometno nesrečo v kateri je nastala samo materialna škoda. Obravnavana je bila še ena poškodba vozila na parkirnem prostoru in dva primera povoženja divjadi. Poleg tega so bila obravnavana tri kazniva dejanja in šest kršitev javnega reda.
S področja kriminalitete je bil v Murski Soboti obravnavan vlom v stanovanjsko hišo, odkoder je neznani storilec odnesel zlatnino in denar. Policisti policijske postaje za izravnalne ukrepe so obravnavali tujca zaradi kaznivega dejanja ponarejanja listin. Radgonski policisti so obravnavali moškega zaradi suma storitve kaznivega dejanja nasilje v družini. Osumljenemu je bil izrečen tudi ukrep prepovedi približevanja.
Javni red je bil kršen trikrat v zasebnem prostoru in trikrat na javnem kraju. Kršitelji so se ob intervencijah policistov pomirili in s kršitvami prenehal.
Zaradi vožnje brez veljavnega vozniškega dovoljenja so lendavski policisti zasegli moped.
Pogostejše meritve hitrosti z radarjem bodo danes čez dan na pomurski avtocesti in na območju celotne policijske uprave.