Znanost ima mlade
Termin
Lokacija
Gimnazija Franca Miklošiča-LjutomerŽe vrsto let na gimnazijo vabimo naše bivše dijake, ki so skozi svojo študijsko in poklicno pot dosegli različne uspehe. Predvsem smo vabili tiste, ki so dosegli znanstveni naziv doktor znanosti.
V tem šolskem letu uvajamo v sklopu projekta Znanost ima mlade določene spremembe. Tako smo se odločili, da bomo na šolo povabili goste, ki so uspeli na različnih področjih (znanost, kultura, umetnost, gospodarstvo, izobraževanje, šport …) in so povezani z Gimnazijo Franca Miklošiča.
Vsekakor so z našo šolo najbolj povezani tisti, ki so jo soustvarjali. To so, upokojeni učitelji, nekateri tudi bivši dijaki. Zato vas vabimo, v četrtek, 13. novembra 2014 ob 12.15, na njihov pogovor z našimi dijaki. Tokratni pogovor bomo organizirali skupaj s Splošno knjižnico Ljutomer. Pogovor bo vodila bivša dijakinja ga. Vesna Laissani, ki je uspešna na svoji poklicni poti in trenutno opravlja naloge direktorice Splošne knjižnice Ljutomer. Številna znanja, ki jih je potrebovala v študijskih letih, na poklicni poti in jih uporablja na vodstveni funkciji danes, je pridobila že v gimnazijskih letih. Izhodišča za pogovor bi bila naslednja:
spreminjanje šolskega sistema v času vaše poklicne poti,
spreminjanje odnosa do znanja in vrednot nasploh,
pogled na današnjo mladino in šolstvo.
Vabimo vas, da se odzovete našemu povabilu.
S spoštovanjem,
Zvonko Kustec
ravnatelj GFML