Prekmurski nogomet bo imel v polfinalu Pokala Pivovarna Union dva predstavnika, Rogaški, Gorici in Muri so se po zmagi v Ljubljani pridružili še Beltinci. V podaljšku sta za žute zadela Alan Kaučič in Jan Bruno Kralj.

Po drugoligaškem obračunu Ilirije 1911 in Beltincev Klime Tratnjek bo znan še zadnji polfinalist letošnje izvedbe Pokala Pivovarna Union.

Kot prvi so si mesto v polfinalu zagotovili nogometaši Rogaške, ki so v Kranju z izidom 2:3 premagali Triglav. Goričani so včeraj na domačem igrišču v drugem polčasu nadigrali Radomlje in prvoligaša po preobratu premagali s 4:1, precej bolj tesno pa je bilo na Bonifiki.

Dvoboj Kopra in Mure je bil odločen šele po strelih z bele točke, loterija »kazenskih udarcev« pa se je razpletla v korist Sobočanov. Bi lahko v polfinalu spremljali prekmurski derbi? Beltinčani bodo polfinalno vozovnico lovili v Šiški, v obračunu z ljubljansko Ilirijo, ki se v 2. SNL bori za obstanek.

»Žuti« celijo rane po porazu v Lendavi

Beltinčani se bodo z Ilirijo prvič pomerili v pokalnem tekmovanju, tekmeca pa sta se doslej sedemkrat srečala v 2. SNL. Ljubljančani na medsebojnih tekmah še nimajo zmage, »žuti« so pri treh. Čeprav je bila Ilirija v minulih letih v ligi bolj konkurenčna kot v letošnji sezoni, pa se je jesenski dvoboj v glavnem mestu končal brez zmagovalca, bilo je 0:0.

Ljubljanska zasedba je pozimi doživela precej igralskih sprememb, v moštvu pa najdemo tudi nekaj izkušenih posameznikov, v prvi vrsti Matica Finka in Tilna Mlakarja. Ob pogledu na rezultate velja izpostaviti, da Ilirija v nadaljevanju sezone še ni slavila ligaške zmage, a tudi Beltinčani težje prihajajo do točk kot jeseni.

Morda je za to »kriv« tudi odhod Roberta Čakša, ki se je tik pred zaprtjem zimske nogometne tržnice preselil v Fazanerijo, Damjan Gajser pa je tako izgubil praktično edinega pravega napadalca. Štirje doseženi goli na petih tekmah nadaljevanja 2. SNL potrjujejo, da se odhod Čakša še kako pozna.

Lahko visokoraslega napadalca zamenja zimski novinec Gašper Černe? Posojeni član Domžal je pred kratkim okreval po poškodbi, ki jo je utrpel prav na zadnji pokalni tekmi z Ljutomerom, ki jim je zabil dva zadetka. Na zadnji ligaški tekmi - prekmurskem derbiju z Nafto - ni bil pri strelu, točke pa so po avtogolu Beltinčanov ostale v Lendavi.

»Borimo se, zdaj nas najprej čaka pokalna tekma. Gremo na zmago, druge ni! Videli bomo, kako se bo razpletlo v pokalnem tekmovanju, na vsaki tekmi pa si želimo zmage,« je po prekmurskem spopadu dejal beltinski kapetan Luka Pihler. Bo imel s soigralci več razlogov za veselje v Ljubljani?

ILIRIJA 1911 - BELTINCI KLIMA TRATNJEK 1:2*

Strelca: Lukežič (102'); Kaučič (100'), Kralj (115').
Ilirija: Dermastija, Fink, Mlakar, Bartolj, Špernjak, Gutić, Kračun, Biggs, Novak, Bustos, Maksimović. Trener: Miki Kondić.
Beltinci: Zver, Zorman, Jug, Pihler, Štrakl, Sočič, Kralj, Kaučič, Črnko, Černe, Rantaša. Trener: Damjan Gajser.

POTEK TEKME!

1' Pričetek srečanja v Ljubljani.

5' Jon Bartolj je po kotu streljal z glavo, meril je mimo vrat Beltincev.

7' Luka Pihler je poskušal z desne strani igrišča, domači vratar Nejc Dermastija je bil na mestu.

15' Jan Bruno Kralj je po preigravanju poskušal z roba kazenskega prostora, a nastreljal domači blok.

19' RUMENI KARTON! Pri domačih je porumenel Dejan Maksimović.

27' PRILOŽNOST! Franco Bustos je prodiral po levi, akcijo domačih pa je s strelom z roba kazenskega prostora. Meril je za nekaj centimetrov mimo leve vratnice.

31' PRILOŽNOST! Odgovor Beltinčanov, po prodoru in predložku Maksa Zormana je do strela prišel Luka Pihler, ki pa je z vrha kazenskega prostora meril preko gola Ilirije.

37' PRILOŽNOST! Beltinčani so bili nevarni preko Luke Pihlerja, ki je sprožil z desne strani kazenskega prostora, meril v oddaljenejši kot, a se je z obrambo izkazal domači vratar Nejc Dermastija.

37' RUMENI KARTON! Pri gostih je porumenel Patrik Jug.

40' PRILOŽNOST! Po kotu in predložku pred vrata je bil ob oddaljenješi vratnici najvišji Din Gutić, Domen Zver je strel s težavami izbil preko vrat.

43' PRILOŽNOST! Maksimiljan Zorman je po predložku z desne sprožil z glavo, žogo pa je usmeril mimo desne vratnice gola Ilirije.

POLČAS!

46' MENJAVA! Pred začetkom drugega polčasa je Matica Finka zamenjal Tomaž Kepic.

48' PRILOŽNOST! Luka Pihler je prodrl v kazenski prostor, podal do Gašperja Černeta, njegov udarec pa je Nejc Dermastija preusmeril mimo leve vratnice.

62' Ostaja 0:0, Gašper Černe in Marin Rantaša sta nastreljala ljubljanski blok.

62' MENJAVA! Jakov Katuša je zamenjal Marina Rantašo.

66' MENJAVA! Tin Štricelj je pri domačih zamenjal Marka Kračuna.

72' PRILOŽNOST! Ranaldu Biggsu se je ponudila priložnost na desni strani kazenskega prostora, a je Jamajčan streljal preko vrat.

72' MENJAVA! Gašperja Černeta je zamenjal Denis Leban.

78' V domačem taboru zahteva enajstmetrovko, Maks Zorman je v kazenskem prostoru nekoliko nerodno igral z roko.

83' PRILOŽNOST! Ranaldo Biggs je po napaki Domna Zvera poskušal z roba kazenskega prostora, vendar ni bil dovolj natančen.

90+' Tin Štricelj je po kotu sprožil z vrha kazenskega prostora, Jan Bruno Kralj je blokiral udarec

90+' RUMENI KARTON! Pri domačih je porumenel Tin Štricelj.

KONEC REDNEGA DELA TEKME!

91' Pričetek podaljška, pri Beltincih je Ivan Težački zamenjal Vita Štrakla.

96' PRILOŽNOST! Jan Bruno Kralj je po predložku z desne streljal z glavo, Nejc Dermastija je bil na pravem mestu.

100' GOL! Beltinčani se veselijo vodstva, po izbiti žogi je z vrha kazenskega prostora zadel Alan Kaučič.

102' GOL! Hitro izenačenje, Bustos Glavas je podal v kazenski prostor, tam je glavo podstavil Filip Lukežič in premagal Domna Zvera.

108' RUMENI KARTON! Din Gutić je porumenel pri domačih.

115' GOL! Beltinci znova vodijo. Po hitrem napadu je predložek Denisa Lebana v zadetek pretvoril Jan Bruno Kralj.

120' PRILOŽNOST! Miha Špernjak se je znašel v izredni priložnosti, a je streljal mimo vrat.