Pomurski picopek v svetovni eliti, Herceg med Slovenci najboljši

| v Scena

Samo Herceg v italijanski Parmi znova dokazal svojo kakovost.

Pomurski picopek Samo Herceg se je v italijanski Parmi znova pomeril z najboljšimi na svetu.

Kot smo že poročali, je na svetovnem prvenstvu v peki pic, ki te dni poteka v Parmi, med več kot 700 tekmovalci iz 55 držav nastopil tudi priznani pomurski mojster Samo Herceg. Na tekmovanju se je znova odlično odrezal ter med slovenskimi predstavniki dosegel najboljši rezultat.

Tekmovanje, ki velja za eno najprestižnejših v svetu pice, je letos ponudilo kar 13 različnih kategorij. Herceg se je preizkusil v dveh - zahtevni kategoriji Pizza Napoletana ter v Pizza Classica.

V prvi je pripravil klasično margarito, kjer veljajo izjemno stroga pravila.

Pica se mora speči v zelo kratkem času, med 60 in 90 sekundami, pri temperaturi peči okoli 446 stopinj Celzija.

Druga kategorija je bila po njegovih besedah povsem drugačna. »Potem sem tekmoval še s 'pizzo classico'. Pri tej pizzi je bila obratna situacija, peč je bila precej hladnejša.«

Herceg je pripravil pico s sirom fior di latte, ki jo je obogatil s pršutom iz Parme, sesekljanimi orehi, jurkino marmelado, kozjim sirom ter dekoracijo iz alpskega cvetja.

Za pomurskega mojstra to ni bila prva izkušnja na svetovnem odru. Doslej je na prvenstvih nastopil že petkrat – trikrat v Neaplju in dvakrat v Parmi - ter dosegel tudi vidnejše rezultate, med drugim drugo mesto na mednarodnem tekmovanju in 17. mesto na svetovni ravni.

Preberite še

Komentarji

S klikom na gumb Komentiraj se strinjate s pravili komentiranja.
CAPTCHA

Komentarji

S klikom na gumb Komentiraj se strinjate s pravili komentiranja.
CAPTCHA

Lokalno

Vse v Lokalno

Šport

Vse v Šport

Kronika

Vse v Kronika

Politika

Gospodarstvo

Slovenija

Scena

Svet

Vse v Svet

Kultura

Vse v Kultura

Forum

Vse teme

Malice

Vsi ponudniki

Mali oglasi

Vsi oglasi