Žerjav je Horvat-Mucu ne včerajšnjem srečanju pojasnil, da je vlada »priprla finančno pipico« pri vseh postavkah proračuna, dodatna sredstva pa so na voljo v evropskih skladih.
Gospodarski minister Radovan Žerjav se je včeraj mudil v prostorih Zveze Romov Slovenije, kjer se je sestal s predsednikom Jožekom Horvatom - Mucom in ostalimi predstavniki zveze. Beseda je stekla predvsem o črpanju sredstev in reševanju romske problemtaike, pri čemer je minister že uvodoma izpostavil dejstvo, da dodatnega denarja iz državne blagajne zaradi slabega finančnega stanja ne bo, imajo pa možnost črpanja sredstev iz evropskih skladov.
Ministra opozorili na infrastrukturne težave
Nakvljub vidnemu napredku na področju romske skupnosti se po besedah prvega moža romske zveze soočajo z nekaterimi infrastrukturnimi težavami, kot so slabe bivanjske razmere, visoka je tudi stopnja brezposlenosti. "Slabe bivanjske razmere se pojavljajo predvsem zaradi neurejenih pravno-lastniških razmerij in neurejene komunalne infrastrukture," je ministra opozoril Horvat – Muc in dodal, da je proračunskih sredstev še vedno premalo za temeljito izboljšanje ključnih težav romske skupnosti.
V prihodnje v romski skupnosti več podjetništva in turizma
"Vlada sama in občine brez vašega angažiranja, brez vaše participacije ne more izpeljati," je med drugim pojasnil minister in dodal, da se je zaradi varčevalnih ukrepov "del pogače" odvzel vsem segmentom v proračunskih postavkah, tudi tistih, namenjenih za romsko skupnost. Kot rešitev za pridobivanje dodatnih sredstev vidi predvsem v evropskih in mednarodnih razpisih v prihodnji finančni perspektivi 2014 – 2020, v prihodnje pa si želi večjega udejstvovanja Romov na področju podjetništva in turizma.