Slika je simbolična.
Božični čas je obdobje, ko se svet začne prelivati v čarobne odtenke, še posebej za otroke, ki verjamejo v čudeže. Letos bo pa za najmlajše na Ptuju še posebej čarobno.

Vsako leto, ko se bliža božič, se otroška srca napolnijo s pričakovanjem in radovednostjo. Eden od najlepših načinov, kako ohranjati to čarobnost, je preko tradicije pisanja pisem Božičku. Za otroke je to posebno doživetje, ki jih poveže z mističnim svetom severnega pola.

Otroci svoja pisemca po navadi oddajo kar staršem, ki jih odpošljejo na severni pol, a tokrat jih bodo lahko otroci odposlali kar sami in se tako prepričali, da bo pismo zares priromalo v Božičkovo kočo. 

Od Murske Sobote do Laponske

Pa veste, kje živi Božiček? Na Laponskem ima svojo kočo v zasneženi vasici. Od tam se vsako leto odpravi s sanmi in jeleni, da obišče tudi Mursko Soboto.

A v našem mestu do letos še nismo imeli posebnega, Božičkovega nabiralnika. Tako so mogli starši sami poskrbeti, da pismo pride do Božička. Zdaj bodo lahko otroci svoje pisemce oddali sami.

Nabiralnik bodo slavnostno odprli ob prižigu lučk, in sicer v torek, 5. decembra 2023, ob 17. uri v Drevoredu Martina Luthra v Murski Soboti.

Tudi v drugih občinah v Pomurju bo postavljen Božičkov nabiralnik

Kot vse kaže, pa Mestna občina Murska Sobota ne bo edina občina, ki bo imela v Pomurju Božičkov nabiralnik.

Za postavitev Božičkovega nabiralnika so se odločili tudi v občini Radenci, deloval pa bo v prostorih Krajevne knjižnice Radenci med 1. in 13. decembrom.

Božičkov nabiralnik bodo postavili tudi v občini Veržej, slavnostno ga bodo otvorili 9. decembra, ob 16. uri v Banovcih.

Komentarji (8)

Migumigu (ni preverjeno)

Cigane prebutate, vrejd z milenejce, pa de mer.

božiček my ass (ni preverjeno)

Kakšna Laponska? Rdečoga debeloga božička so si izmislili pri Coca-Coli kak del reklamne kapnaje. Narod pa cejli masen kak prej božiček živi na Laponskon pa ka je prej on nekši cerkveni kontraš Dedki mrazi.
Tu si preštite kak je grato Božiček, ka nete mislili ka je tou od negdaj tak:
https://www.chron.com/business/article/This-is-how-Coca-Cola-invented-S…

Mnenje (ni preverjeno)

In kje boste nabavili darila? Otroci jih cakajo. Ce se nekaj zmislite de nesce te to kupo ali kak de to šlo??

Niko i ništa (ni preverjeno)

Od socialnih podpor bodo odtegnili.

kak te to (ni preverjeno)

no, komunissti so se navdušili nad Božičkon in s ten izdali svojega Dedeka Mrazeka

Komunista (ni preverjeno)

Ge ze od pamtiveka vrvlen v dedek mraza

odgovor2 (ni preverjeno)

Res, da so Dedka Mraza pri nas prevzeli šele v socialistični Jugoslaviji, a sam lik je starejšega, ljudskega izvora (poganskega, če gledaš iz zornega kota Kristijanov). Poleg slovanskih pripovedi ga v raznih oblikah poznajo po večini Evrope in tudi drugod ...

Na ja (ni preverjeno)

Ubijate otroske sanje. Baugi tisti mali šteri ma kakso skrito željo, ka de itak napiso lepo zapakiral in vrgel v nabiralnik. Kaj bo dobil nazaj ?? Nic od nič

Starejše novice