Želite biti vedno na tekočem? Izberi Sobotainfo kot prednostni vir na Googlu.

Starši razočarani, svetnica presenečena: »Res je čudno, zakaj smo imeli ocenjevanje, če se ni upoštevalo rezultatov«

| v Lokalno

Po imenovanju Tee Koračin za ravnateljico Osnovne šole Bogojina del staršev ne skriva nezadovoljstva, odločitev sveta zavoda pokomentirala tudi občinska svetnica.

Odločitev sveta zavoda Osnovne šole Bogojina, ki je za ravnateljico šole imenovala Teo Koračin, še naprej odmeva.

Kot smo poročali, je svet zavoda odločil drugače, kot so pred tem nakazovala znana mnenja občinskega sveta, zaposlenih in staršev.

Občinski svet občine Moravske Toplice je pozitivno mnenje namreč podal Gregorju Nemcu. Predstavniki zaposlenih so prav tako podpirali Gregorja Nemeca, predstavniki staršev pa aktualnega ravnatelja Boštjana Majeriča.

Po odstopu Majeriča od kandidature se je pričakovalo, da bo svet zavoda upošteval mnenje občinskega sveta, a je ta za ravnateljico šole imenoval Teo Koračin, učiteljico tehnike in tehnologije na Osnovni šoli Lenart.

Starši ne skrivajo nezadovoljstva

Po odločitvi sveta zavoda so se med starši pojavili številni pomisleki. Del staršev izpostavlja nezadovoljstvo, predvsem zaradi občutka, da pri končni odločitvi niso bila upoštevana predhodna mnenja.

Ob tem poudarjajo, da je šlo za postopek, v katerem so imeli kandidati možnost predstavitve pred različnimi deležniki.

Nekateri starši opozarjajo, da šola potrebuje stabilno okolje, jasno komunikacijo in odločitev, ki bo razumljena kot legitimna tudi med tistimi, ki z njo niso zadovoljni.

Bauman odločitev označila za presenečenje

Za odzive smo se obrnili tudi na občinske svetnike občine Moravske Toplice. Občinska svetnica Martina Bauman je bila do odločitve sveta zavoda kritična. Poudarila je, da jo je odločitev presenetila:

»Odločitev sveta zavoda je bila zame predvsem presenečenje in hkrati neetična odločitev tistih, ki so tam sedeli.« 

Kot je pojasnila, so imeli občinski svet, svet staršev in zaposleni možnost spoznati ter oceniti vse tri kandidate. Po njenih besedah so bila mnenja in ocene kandidatov znana že pred odločanjem sveta zavoda.

»Ker se je potem kandidaturi odpovedal gospod Majerič, je bilo skorajda razumljivo, da bi gospod Nemec moral biti potrjen na svetu zavoda,« je povedala.

Ocenjevanje kandidatov po njenem mnenju ni bilo upoštevano

Bauman je poudarila, da je pri ocenjevanju sodelovala kot občinska svetnica in tudi kot ena od predstavnic staršev.

Pri tem je poudarila, da je Tea Koračin že takrat dobila najslabše ocene:

»Zato menim, da so tisti, ki so zastopali svet staršev in zaposlenih spremenili odločitev večine in s tem niso glasovali, kot je bilo dogovorjeno, ampak so se odločili sami in zato morajo tudi sami nositi posledice.

Je pa res čudno, zakaj smo imeli ocenjevanje, če se ni upoštevalo rezultatov.«

Vprašanje odgovornosti in prihodnjih odnosov

Občinska svetnica je dodala, da bo prihodnje delovanje Osnovne šole Bogojina pokazal čas, opozorila pa je na možnost napetosti med zaposlenimi:

»Je pa res, da sedanji ravnatelj ostaja na šoli kot učitelj in bo mogoče prihajalo do kakšnih tenzij med zaposlenimi, verjamem pa, da je vsem v interesu, da šola ohrani kvaliteto pri učenju in rezultatih ter pozitivnem okolju za vse vpetene.«

Gregorec: Občinski svet v konkretnem primeru ni sledil predlogu komisije za mandatna vprašanja, volitve in imenovanja

Dogajanje je za Sobotainfo pokomentiral tudi občinski svetnik Tomaž Gregorec. Pojasnil je, da je postopek imenovanja ravnatelja je zakonsko jasno določen in svet zavoda je pri svoji odločitvi avtonomen organ, ki nosi tudi odgovornost za svojo odločitev.

»Osebno sem na seji občinskega sveta opozoril predvsem na to, da občinski svet pred podajo mnenja ni imel možnosti neposredno slišati predstavitve kandidatov ter njihovih programov, pogledov na vodenje šole in sodelovanje z lokalnim okoljem, kot je to bila praksa v preteklosti. Menim, da bi takšen pristop omogočil še bolj informirano in odgovorno odločanje svetnikov.

Ob tem velja dodati, da tudi občinski svet v konkretnem primeru ni sledil predlogu Komisije za mandatna vprašanja, volitve in imenovanja, ki je svetu predlagala, da se pozitivno mnenje poda vsem trem kandidatom. Do sedaj je namreč občinski svet pri imenovanjih vedno sledil predlogom komisije, sicer pa mnenje občinskega sveta v postopku ni zavezujoče,« je odgovoril.

Dodal je, da je odločitev sveta zavoda treba sprejeti in spoštovani, želi pa si, da bi Osnovna šola Bogojina predstavljala mirno, stabilno in strokovno okolje, v katerem bodo v ospredju otroci, kakovost dela in dobro sodelovanje med vodstvom šole, zaposlenimi, starši, lokalno skupnostjo in občino. 

»Verjamem, da je v interesu vseh, da se energija usmeri predvsem v uspešno delo in razvoj šole,« je še odgovoril.

Preberite še

Komentarji

gost123

Zaposlene in starše javno izpostaviti, ki sedijo v svetu zavoda...Če so tak močni in samozavestni, ka si vzemejo to pravico in ne upoštevajo mnenja večine, so potem tudi lejko javno izpostavljeni.....

Res jjee

V šolah in vrtcih bi morali zaposlovati ljudi po znanju in poštenosti, ne po poznanstvih. Naj pridejo tudi iz drugega konca Slovenije, če so strokovni in pravi za delo. Preveč je zaprtih krogov in vedno istih ljudi. Potrebujemo več pravičnosti, novih obrazov in manj lokalnih vez ter uslug.

Franček J.

Naštete osebe so iz predhodnega mandata.

Žal imate stare podatke...svet zavoda je v drugačni sestavi..eni so še vedno isti eni so pa novi..telko samo da ne bo komu storjena krivica

Maksmare

Podatki so kopirani iz spletne strani OŠ Bigojina! Potem jih mora popraviti najprej šola....

Pista890

Podatki o članih so nej ok...tu je omenjeni stari sestav, pozanimli se, što so novi člani

Maksmare

Podatki so kopirani s spletne strani OŠ Bogojina! Zanimivo, da niso ažurirani..

majaho

Dobri učitelji pa odhajajo ....

pomurc

V čem je fora, da občina, starši in zaposleni podajo mnenje, če se ga ne upošteva?? Ali naj spremenijo zakon in naj bo mnenje teh zavezujoče, ali pa naj ukinejo to pridobivanje mnenj, ker so očitno nesmiselna.

Mnenje

Mnenja so zbirali še takrat, ko so bili v igri vsi trije kandidati. Po odstopu Majeriča bi bil rezultat teh mnenj sigurno dosti drugačen kak prvič. Zato sta se oba kandidata lejko predstavila še pred sveton zavoda, keri je potem z veliko večino odločil v prid kandidatki. Politikom v tej občini pa to očitno ne paše, ker so si nastavili drugoga kandidata, zdaj pa težko priznajo poraz, glede na vse, ka je že bilo napisano.

Batašmajster

Ha ha zgleda nindre več nemrete brez politike...ali malo je čudno v tok zadevi ja so nej politiki ampak zaposleni na oš podprli gospoda Nemca,tak da je tu bistvo problema in nej v politikih na občini če si tau mislil. In tou bi njim mogo biti signal Ali zgleda so eni kapute obrnili po drujgon poslušanju kandidatov,se pitan zakoj li

Blizuindaleč

Ja ka pa skačete! vej ste pa občinari v Vrtec tudik privlekli nekšo za glavno, štero je nišče nej poznao, pa lekar je nej ravno tak dobra. Tak ka v OMT je vsigdar nekaj naroube.

Mimotres

Stari, če je ženska dobila najslabše ocene, ni opcije da je ravnateljica ... Verjetno bojo starši in občina rekli koga hočejo, ne pa neki nastavljenci, ki en drugemu za kes krijejo hrbet. Sodstvo pa miži, ki ste škifi, al boste raje lovili 5km prehitre voznike in objavljali novice kako dobro opravljate svoje delo

Mimotres

Stari, če je ženska dobila najslabše ocene, ni opcije da je ravnateljica ... Verjetno bojo starši in občina rekli koga hočejo, ne pa neki nastavljenci, ki en drugemu za kes krijejo hrbet. Sodstvo pa miži, ki ste škifi, al boste raje lovili 5km prehitre voznike in objavljali novice kako dobro opravljate svoje delo

prosvetnik

prvostopenjski organi PODAJO MNENJE na kandidatov predstavljeni PROGRAM ŠOLE in ne davlejo mnenje na podlagi preteklih referenc ali izkušenj. vsak kandidat more opisati, ka de s to šolo delo, kda de enok ravnatelj, in nej to, ka je nendri indri v preteklosti že zasro.

Prazne marnje

Vse to so le mnenja, ki jih svet upošteva ali pa ne. Svet je pri odločanju samostostojen. Mogoče so bili tudi v Svetu šole razdeljeni in je pač zmagal kandidat, ki je dobil največ glasov članov Sveta šole. To se velikokrat zgodi.
Poznam primer, ko so bila mnenja vseh, ki so podali mnenje, različna, svet šole pa se je odločil po svoje. Vse v redu, vse normalno.

margejtna

Točno tako. Imam pa občutek, da so do Bogojine pricurljale informacije glede dotičnega.....

Karneka

Pa se pijtajte, gdo siri taksa mnenja o doticnem. Me zanimle, kakse šefe mate vsi, ka pametujete. San skoz dal dobroga sefa, pa slaboga. Pa nikomi ne privoscin slaboga, sploj pa nej taksoga, kak zdaj pise vse o njem. Sto pa pravi, ka je izbranka ok. Bi se v to smer tudi trbelo pozanimati.

Kr en

Se strinjan. Nikdar ne bodo vsi zadovoljni, ne z enin ne z drugin. Zdaj je, ka je, pa najbole je, ka se da izbranki sansa, ka se pokaze pa dokaze. S predsodki pa po govoricaj opererati je res najslabse. Vsaki si zasluzi, ka ga clovek najprlej spozna, te pa sodi.

Komentarji

gost123

Zaposlene in starše javno izpostaviti, ki sedijo v svetu zavoda...Če so tak močni in samozavestni, ka si vzemejo to pravico in ne upoštevajo mnenja večine, so potem tudi lejko javno izpostavljeni.....

Res jjee

V šolah in vrtcih bi morali zaposlovati ljudi po znanju in poštenosti, ne po poznanstvih. Naj pridejo tudi iz drugega konca Slovenije, če so strokovni in pravi za delo. Preveč je zaprtih krogov in vedno istih ljudi. Potrebujemo več pravičnosti, novih obrazov in manj lokalnih vez ter uslug.

Franček J.

Naštete osebe so iz predhodnega mandata.

Žal imate stare podatke...svet zavoda je v drugačni sestavi..eni so še vedno isti eni so pa novi..telko samo da ne bo komu storjena krivica

Maksmare

Podatki so kopirani iz spletne strani OŠ Bigojina! Potem jih mora popraviti najprej šola....

Pista890

Podatki o članih so nej ok...tu je omenjeni stari sestav, pozanimli se, što so novi člani

Maksmare

Podatki so kopirani s spletne strani OŠ Bogojina! Zanimivo, da niso ažurirani..

majaho

Dobri učitelji pa odhajajo ....

pomurc

V čem je fora, da občina, starši in zaposleni podajo mnenje, če se ga ne upošteva?? Ali naj spremenijo zakon in naj bo mnenje teh zavezujoče, ali pa naj ukinejo to pridobivanje mnenj, ker so očitno nesmiselna.

Mnenje

Mnenja so zbirali še takrat, ko so bili v igri vsi trije kandidati. Po odstopu Majeriča bi bil rezultat teh mnenj sigurno dosti drugačen kak prvič. Zato sta se oba kandidata lejko predstavila še pred sveton zavoda, keri je potem z veliko večino odločil v prid kandidatki. Politikom v tej občini pa to očitno ne paše, ker so si nastavili drugoga kandidata, zdaj pa težko priznajo poraz, glede na vse, ka je že bilo napisano.

Batašmajster

Ha ha zgleda nindre več nemrete brez politike...ali malo je čudno v tok zadevi ja so nej politiki ampak zaposleni na oš podprli gospoda Nemca,tak da je tu bistvo problema in nej v politikih na občini če si tau mislil. In tou bi njim mogo biti signal Ali zgleda so eni kapute obrnili po drujgon poslušanju kandidatov,se pitan zakoj li

Blizuindaleč

Ja ka pa skačete! vej ste pa občinari v Vrtec tudik privlekli nekšo za glavno, štero je nišče nej poznao, pa lekar je nej ravno tak dobra. Tak ka v OMT je vsigdar nekaj naroube.

Mimotres

Stari, če je ženska dobila najslabše ocene, ni opcije da je ravnateljica ... Verjetno bojo starši in občina rekli koga hočejo, ne pa neki nastavljenci, ki en drugemu za kes krijejo hrbet. Sodstvo pa miži, ki ste škifi, al boste raje lovili 5km prehitre voznike in objavljali novice kako dobro opravljate svoje delo

Mimotres

Stari, če je ženska dobila najslabše ocene, ni opcije da je ravnateljica ... Verjetno bojo starši in občina rekli koga hočejo, ne pa neki nastavljenci, ki en drugemu za kes krijejo hrbet. Sodstvo pa miži, ki ste škifi, al boste raje lovili 5km prehitre voznike in objavljali novice kako dobro opravljate svoje delo

prosvetnik

prvostopenjski organi PODAJO MNENJE na kandidatov predstavljeni PROGRAM ŠOLE in ne davlejo mnenje na podlagi preteklih referenc ali izkušenj. vsak kandidat more opisati, ka de s to šolo delo, kda de enok ravnatelj, in nej to, ka je nendri indri v preteklosti že zasro.

Prazne marnje

Vse to so le mnenja, ki jih svet upošteva ali pa ne. Svet je pri odločanju samostostojen. Mogoče so bili tudi v Svetu šole razdeljeni in je pač zmagal kandidat, ki je dobil največ glasov članov Sveta šole. To se velikokrat zgodi.
Poznam primer, ko so bila mnenja vseh, ki so podali mnenje, različna, svet šole pa se je odločil po svoje. Vse v redu, vse normalno.

margejtna

Točno tako. Imam pa občutek, da so do Bogojine pricurljale informacije glede dotičnega.....

Karneka

Pa se pijtajte, gdo siri taksa mnenja o doticnem. Me zanimle, kakse šefe mate vsi, ka pametujete. San skoz dal dobroga sefa, pa slaboga. Pa nikomi ne privoscin slaboga, sploj pa nej taksoga, kak zdaj pise vse o njem. Sto pa pravi, ka je izbranka ok. Bi se v to smer tudi trbelo pozanimati.

Kr en

Se strinjan. Nikdar ne bodo vsi zadovoljni, ne z enin ne z drugin. Zdaj je, ka je, pa najbole je, ka se da izbranki sansa, ka se pokaze pa dokaze. S predsodki pa po govoricaj opererati je res najslabse. Vsaki si zasluzi, ka ga clovek najprlej spozna, te pa sodi.

Lokalno

Vse v Lokalno

Šport

Vse v Šport

Kronika

Vse v Kronika

Politika

Gospodarstvo

Slovenija

Scena

Svet

Vse v Svet

Kultura

Vse v Kultura

Forum

Vse teme

Malice

Vsi ponudniki

Mali oglasi

Vsi oglasi