Uspešna sezona soboškega drsališča.
Soboško drsališče, eno največjih zunanjih drsališč v Sloveniji, je minulo nedeljo zaključilo letošnjo sezono.
Od otvoritve 5. decembra 2025, ko se je v Murski Soboti uradno začel praznični december, pa vse do 1. februarja 2026 ga je obiskalo približno 25.000 obiskovalcev.
Drsališče, postavljeno na Trgu kulture, je skozi celotno sezono privabljalo drsalce vseh generacij.
Dopoldanski termini so bili namenjeni predvsem rekreativnim drsalcem ter organiziranim skupinam vrtcev in šol, popoldnevi pa družinam in mladim.
Največji obisk
Največji obisk so zabeležili v prazničnem obdobju med 22. decembrom 2025 in 4. januarjem 2026, ko je drsališče obiskalo okoli 5500 ljudi.
Mestna občina Murska Sobota je z obiskom in odzivom javnosti zelo zadovoljna. Ob tem so se zahvalili tudi stanovalcem Kocljeve ulice za razumevanje in strpnost zaradi povečanega vrveža, ki ga je prineslo zimsko dogajanje na ledu.
Pomemben del sezone so predstavljali tudi obiski vrtcev in šol.
Drsališče je v letošnji sezoni obiskalo skoraj 1600 učencev in dijakov iz celotnega Pomurja in bližnje okolice, ki so tam izvajali športne aktivnosti in se ob tem zabavali.
Drsališče je bilo tesno povezano s prazničnim dogajanjem v mestu. Zavod za kulturo, turizem in šport Murska Sobota je v okviru Prazničnega decembra organiziral 15 dogodkov, med drugim koncerte, prihod Dedka Mraza in božični sejem. Ves december je obiskovalce v štirih prazničnih hiškah spremljala tudi bogata ponudba hrane in toplih napitkov.
Sponzorji in donatorji so z oglaševanjem na dveh zaslonih v ograji drsališča ter s finančnimi prispevki prispevali v skupni višini skoraj 33.000 evrov.
Po odbitju prihodkov od prodaje vstopnic, rekvizitov in sponzorskih sredstev so stroški najema in obratovanja drsališča v zaključeni sezoni znašali približno 125.000 evrov.