Romano Kher in Forum romskih svetnikov prirejata danes v murskosoboškem gradu okroglo mizi o socialni varnosti v Sloveniji po uveljavitvi nove zakonodaje.
Danes bo v murskosoboškem gradu okrogla miza o Revščini in socialnih transferjih. Okroglo mizo pripravljajo Romano Kher – Romska hiša in Forum romskih svetnikov, udeležil pa se je bo tudi Davor Dominkuš, direktor Direktorata za socialne zadeve. Ti bodo debatirali o socialni varnosti v Sloveniji po uveljavitvi nove zakonodaje, ki izdatno krči socialne transferje in potiska mnoge na rob preživetja.Okroglo mizo bo povezoval vodja projekta Romano Kher - Romeo Varga iz Regionalne razvojne agencije Mura.
Iskanje izhodov iz socialne izključenosti in revščine
Okroglo mizo je sprožil nov Zakon o uveljavljanju pravic iz javnih sredstev, ki je začel veljati januarja letos in je na omenjeno področje prinesel mnogo sprememb. V javnost je v sledečih mesecih prišlo nemalo zgodb o nižanju socialnih podpor. Romano Kher je v ta namen pripravila tudi krajši reportažni prispevek, ki povzema stanje v romskih naseljih v Pomurju, v zvezi z omenjeno problematiko. Na okrogli mizi bodo udeleženci tako poskušali najti izhode iz socialne izključenosti in revščine.