Danes dopoldne so za predšolske otroke in učence prve triade na Trgu kulture v Murski Soboti pripravili rajanje, ki so se ga udeležile skupine iz soboških vrtcev in osnovnih šol.
Praznični december se je v Murski Soboti začel že ta ponedeljek, ko je potekalo tradicionalno Mikloševo senje, prižgala pa se je tudi predpraznična okrasitev mesta. Med bolj vesele in prisrčne dogodke, ki jih Mestna občina Murska Sobota pripravlja v decembru, pa je zagotovo današnje rajanje za predšolske otroke ter otroke prve triade.
Otrokom so pripravili zabavni program, ki ga je povezoval moderator Bobo, otroci pa so med drugim tudi povedali kaj si želijo za božič ter kaj bodo počeli med prazniki. V izboru glasbenih želja osnovnošolcev je Lady Gaga močno prehitela Račke, ki pa so jih s toliko večjim navdušenjem sprejeli otroci iz vrtcev.
Prireditve v sklopu prazničnega decembra občina prireja v sodelovanju z Društvom prijateljev mladine Murska Sobota.