Ta teden poteka teden poučevanja računalništva in informatike kateremu so se pridružili tudi na Gimnaziji Murska Sobota.
Sodobna tehnologija je vsepovsod okrog nas, vsi smo odvisni od nje, od jutra do jutra, komuniciramo, upravljamo svoje finance, iščemo informacije. Od 9. do 15. novembra poteka teden poučevanja računalništva in informatike, v okviru katerega so tudi na Gimnaziji Murska Sobota za osnovnošolce pripravili naravoslovno delavnico "Računalniško podprt naravoslovni laboratorij" na katerega se je odzvalo sto osnošolcev iz različnih pomurskih osnovnih šol.
Slovenski dijaki in študentje uspešni na računalniških tekmovanjih
Danes pa je organiziran tudi centralni dogodek na Fakulteti za računalništvo in elektrotehniko v Mariboru, kamor so se odpravili dijaki EŠ, SPTŠ in učenci OŠI in njihovimi mentorji. Program prireditve bo prikazal izvrstne dosežke dijakov in študentov na najvidnejših računalniških tekmovanjih od logike, do programiranja in kriptografije, kjer se praviloma uvrščajo v sam vrh.
Učenje informacijske pismenosti se je potrebno začeti učiti dovolj zgodaj
V letošnjem tednu poučevanja računalništva in informatike se je in se še bo s prvimi koraki programiranja srečalo več milijonov učencev, dijakov in študentov po vsem svetu. Spoznali bodo, da za tovrstno reševanje problemov ni potrebno biti genij, ampak tudi, da je informacijska pismenost nekaj, kar ni vsakemu položeno v zibelko, prav tako kot poznavanje jezika ali matematike ne. Zato se je potrebno začeti učiti teh veščin dovolj zgodaj, da se jih lahko dovolj uspešno uporabili za ustvarjanje svoje prihodnosti.
Na koncu pa še pet top razlogov, za učenje računalništva in informatike:
1. Ustvarjamo. Resnično. Cool. Konkretno.
2. Biti kreator in ne samo uporabnik tehnologije je donosno.
3. Reševanje resničnih problemov ni nikoli dolgočasno.
4. Za programerje se vedno najde (plačano) delo.
5. Zelo malo je kariernih možnosti brez znanja računalništva in informatike.