Na ljutomerskem pokopališču blagoslovili prenovljeno mrliško vežico

| v Lokalno

Občina Ljutomer in župnija Ljutomer si že več let prizadevata, da bo zgradili novo vežico, vendar pa trenutne razmere tega ne dopuščajo, zato so sklenili, da bodo prenovili kar staro mrliško vežico.

Odločili so se, da bodo najprej sanirali streho, nato so se lotili sanacije betona, sledila je nadgradnja novega nadstreška, ki bo odslej služil za pogrebne svete maše. Sanirali so tudi notranje prostore, uredili talno gretje, uredili sanitarne prostore, prostor za kuhinjo in prostor za duhovnika, ki se bo lahko pripravil za dostojni pogreb. Investicija v obnovo je znašala 170 tisoč evrov, pokrila jo je občina Ljutomer, nekaj so darovali verniki. Daritveni oltar so podarile sestre križnega reda, ki delujejo v župniji Ljutomer.

Novo pridobitev so obeležili s sveto mašo, ki jo je daroval domači župnik Andrej Zrim, kateri je tudi blagoslovil vežico, ob somaševanju domačega kaplana Zorana Carja. Nekaj besed o novi pridobitvi je zbranim vernikom spregovorila tudi županja občine Ljutomer Olga Karba.

J.Ž.

Komentarji

pod

pa te trbej že tau blagosloviti?primitivno

Lokalno

Vse v Lokalno

Šport

Vse v Šport

Kronika

Vse v Kronika

Politika

Gospodarstvo

Slovenija

Scena

Svet

Vse v Svet

Kultura

Vse v Kultura

Forum

Vse teme

Malice

Vsi ponudniki

Mali oglasi

Vsi oglasi