Več slovenskih šol prejelo grožnjo z bombnim napadom

| v Kronika

Več vzgojno-izobraževalnih zavodov v Sloveniji je danes prejelo elektronska sporočila z grozilno vsebino. Policija ocenjuje, da gre za poskus zastraševanja.

Nekateri vzgojno-izobraževalni zavodi po Sloveniji so bili danes naslovniki elektronskih sporočil z grozilno vsebino, ki so povzročila vznemirjenje med zaposlenimi, učenci in starši. 

Policija je po pregledu sporočil ocenila, da gre za generirano vsebino z namenom zastraševanja in povzročanja preplaha.

Po oceni policije ni bilo razlogov za evakuacijo šolskih prostorov, prav tako niso zaznali realne nevarnosti za varnost učencev in zaposlenih.

Kljub oceni policije nekatere šole evakuirane

Kljub temu so se nekatere šole odločile za evakuacijo kot preventivni ukrep. Med njimi je bila tudi ena od srednjih šol v Ljubljani, kjer so dijake in zaposlene začasno umaknili iz prostorov šole.

Odločitve o evakuaciji so bile prepuščene vodstvom posameznih zavodov, ki so se v nekaterih primerih odločila za strožji pristop, predvsem zaradi občutljivosti razmer in skrbi za varnost.

Preberite še

Komentarji

Komentarji

Lokalno

Vse v Lokalno

Šport

Vse v Šport

Kronika

Vse v Kronika

Politika

Gospodarstvo

Slovenija

Scena

Svet

Vse v Svet

Kultura

Vse v Kultura

Forum

Vse teme

Malice

Vsi ponudniki

Mali oglasi

Vsi oglasi