Tio Cipot za mlado reprezentanco debitiral z dvema goloma: Občutek bi bil še boljši, če bi zmagali

| v Šport

Nova generacija nogometne reprezentance do 21 let je v Kranju izgubila z Bosno in Hercegovino, pod oba zadetka Slovencev pa se je na debitantskem nastopu podpisal up Mure Tio Cipot.

Članska izbrana vrsta bo nocoj potrjevala obstanek v drugem razredu UEFA Lige narodov, včeraj pa je selekcija do 21 let odigrala prijateljsko srečanje z bosansko-hercegovskimi vrstniki.

V Kranju so se veselili gostje iz Bosne in Hercegovine, ki so že v prvem polčasu povedli z dvema goloma prednosti, na koncu pa so bili od izbrancev selektorja Milenka Aćimovića boljši z izidom 2:3.

Na razmočenem in zahtevnem igrišču se je dobro znašel tudi Tio Cipot, saj se je mladi vezist Mure podpisal pod oba zadetka Slovenije in tako kronal debi v dresu mlade reprezentance Slovenije.

Prekmurec je tik pred odmorom po podaji Davida Flakusa Bosilja znižal na 1:2, v 78. minuti pa je po predložku Svita Sešlarja dosegel še drugi zadetek za priključek Slovencev, ki pa jim je na koncu zmanjkalo časa za izenačenje.

Tekmec se je bolje znašel v zahtevnih razmerah

»Res je, to je moj prvi nastop. Občutek po dveh golih je odličen, bi pa bilo še boljše, če bi zmagali. Igrišče je bilo zahtevno za igro, potrudili smo se po najboljših močeh, vendar je Bosna in Hercegovina bolje odprla tekmo,« je po uspešnem debiju dejal Tio Cipot.

Devetnajstletnik je igral do 81. minute, ko ga je zamenjal Jošt Pišek. Tedaj je zelenico zapustil tudi drugi Prekmurec, ki je pričel tekmo, Aljaž Antolin, Marcel Ratnik pa je odigral celotni obračun. Žiga Laci zaradi bolezni ni bil v kadru, član Mure Miha Kompan Breznik pa ni dobil priložnosti za igro.

Cipot se je sicer po tesnem porazu dotaknil tudi slovenske predstave, ki je bila po njegovem mnenju dovolj dobra, da bi si Slovenci zaslužili več od poraza:

»Po mojem mnenju smo bili boljši nasprotnik, imeli smo jih v šahu, igrišče pa je vplivalo na igro. Slovenska igra ni to, da bi igrali na dolge žoge, vendar smo se morali prilagoditi razmeram in na žalost izgubili.

Vsaka tekma je zgodba zase, ta tekma je zaključena, ko pa pride naslednja, se bom najbolje pripravil in znova dal vse od sebe.«

Tio je v mladi reprezentanci nasledil starejšega brata Kaija Cipota, ki je za selekcijo do 21 let zbral šest nastopov, v preteklosti pa je reprezentančne barve branil tudi oče Fabijan Cipot.

Preberite še

Komentarji

.

Bravo Tio zdaj pa še malo napijšite ka se je včeraj dogajalo na Murinon stadioni, eni znamo ka je bilou dajte še kaj uradnoga.

Pepi1951

Daj,kolega, napiši, kaj je bilo, tudi naš navijače zanima.

Marko K

Bravo Tio💪...samo tak dale!

Prekmurje ŠinPublika

Zdravo.

Policaji niti ne vupajo več vaj meti na stadioni, ka takoj narod misli ka posredujejo zaradi domnevnih pretepov. Prekmurje ŠinPublika. Noro, kak grozne govorice širijo o igralcih in domnevnih sporih/pretepih, te pa se čudite ka van igralci kažejo s prston naj ste tuo.

Marko_10

Bravo mali!

Lokalno

Vse v Lokalno

Šport

Vse v Šport

Kronika

Vse v Kronika

Politika

Gospodarstvo

Slovenija

Scena

Svet

Vse v Svet

Kultura

Vse v Kultura

Forum

Vse teme

Malice

Vsi ponudniki

Mali oglasi

Vsi oglasi