V Pomurski nogometni ligi se s tekmami 15. kroga končuje redni del tekmovanja. Hotiza po remiju s Turniščem Odrancem, ki so z golom Jureta Lukača v 88. minuti premagali Polano, beži še za pet točk.

Čeprav bo tekma med Gančani in Čardo odigrana jutri, je že jasno, kdo vse si bo po zadnjem krogu rednega dela sezone zagotovil mesto v skupini za prvaka Pomurske nogometne lige.

Pomurski ligaši bodo po 15. krogu razdeljeni v dve skupini, osem prvouvrščenih klubov bo v skupini za prvaka odigralo še sedem tekem, spodnja osmerica pa se bo udarila za obstanek v ligi, ki bo v prihodnji sezoni štela dva kluba manj kot letos, 14.

Nastop v sezoni 2023/24 si bo zagotovilo osem ekip, ki so si to pomlad zagotovile mesto v skupini za prvaka, ob njih pa še prve štiri ekipe skupine za obstanek. Nova člana Pomurske nogometne lige v sezoni 2023/24 bosta tudi zmagovalca oziroma predstavnika MNZ lige Murska Sobota in Lendava.

Če se bo zmagovalec letošne sezone Pomurske nogometne lige uvrstil v 3. SNL - vzhod, bo prosto mesto zasedla najbolje uvrščena ekipa iz skupine za obstanek.

Turnišče šele drugo, ki je odvzelo točke Hotizi

Hotiza tudi po 15. krogu Pomurske nogometne lige ostaja na vrhu lestvice, čeprav je na velikonočno soboto ostala brez zmage. Turnišče je bilo šele drugo, ki ni pokleknilo pred zasedbo Jožeta Hozjana, ki je to sezono še neporažena.

Gostje so na Hotizi povedli v sedmi minuti, po golu Erika Lutarja, Anton Ftičar pa je deset minut kasneje izenačil in postavil izid polčasa. Gostitelji so v 65. minuti po zadetku Uroša Kosa prišli do popolnega preobrata in vodstva, a se nogometaši Turnišča niso predali, v 75. minuti pa so po strelu Blaža Lebarja prišli do točke. Le-ta je bila premalo, da bi se prebili v skupino za prvaka.

Delitev točk na Hotizi so najbolje izkoristili Odranci, ki so se z zmago približali na pet točk razlike. Druga ekipa prvenstva je dobila derbi s četrto Polano, obračun pa je z golom v 88. minuti odločil Jure Lukač.

Mesto v skupini za prvaka so si z zmago zagotovili nogometaši Grada in Črenšovcev. Slednji so na doma premagali Tromejnik in skočili pred klub s Kuzme, ki je zdaj osmi. Srečanje je bilo odločeno po dveh golih v končnici obeh polčasov, Denis Horvat je zadel v 40., Nemanja Zeljković pa v 87. minuti.

Grad je z zadetkom Jana Husarja dobil domačo tekmo z Rakičanom. Ekipa Tomaža Čarnija se je s sedmo zmago prebila na šesto mesto lestvice.

Radgoni sosedski derbi v Radencih

Radgončani, ki so pred tednom odščipnili točko tedaj drugouvrščenim Gančanom, so se z zmago v sosedskem obračunu z radensko Slatino še bolj oddaljili od klubov na dnu lestvice in se aktivno vključili v boj za obstanek.

Mreža Slatine se je zatresla kar petkrat, prvič tik pred polčasom, ko je za vodstvo Radgone zadel Jan Klobasa. Vodstvo gostov je v osmi minuti nadaljevanja tekme povišal Miha Cvetko, Klobasa pa je v 60. minuti zadel še drugič. Gostje so se tri minute zatem približali z golom Žige Berdena, festival zadetkov v drugem polčasu pa se je nadaljeval v 67. minuti, ko je v polno meril še Kenan Grahić. Končni izid dvoboja je pet minut pred koncem srečanja postavil Aljoša Lipič.

Šele druge zmage v letošnji sezoni so se veselili Veržejci, ki so v obračunu začelja lestvice z 0:4 slavili v Dolgi vasi. Olimpija je brez točk ostala predvsem po zaslugi svojih bivših članov, bratov Kepe. Aljoša Kepe je mrežo bivšega kluba načel v 16. minuti, po golu Nastje Pučka pa je v 60. in 90. minuti udaril še David Kepe. V dresu Veržeja je zaigral tudi Tihomir Kepe.

Če so se pri Veržeju veselili drugič v tej sezoni, pa Puconci brez zmage ostajajo na dnu lestvice. Fabijan Cipot se je s svojimi varovanci tokrat zoperstavil Dobrovniku bivšega soigralca Franca Cifra, Pucončani pa so z golom Denisa Kutoša vodili od 19. pa do 62. minute, ko je izenačil Tomaž Zemljič.

Puconci so zdaj pri štirih točkah, Olimpija ima na svojem računu šest, Veržej pa osem točk. V ponedeljek bo odigrana še tekma med Gančani in Čardo. Lestvico najdete tukaj.