Nogometaši Beltincev Klime Tratnjek so v drugoligaško prvenstvo vstopili z dvema domačima zmagama, s prvega gostovanja sezone pa se vračajo s točko, s katero ostajajo na vrhu lestvice.

Beltinčani so v tretjem krogu 2. SNL gostovali v Dobu, kjer doslej še niso slavili zmage. Tradicija se nadaljevala tudi tokrat, saj so Prekmurci iztržili remi.

Četrta medsebojna tekma Dobljanov in Beltinčanov v Dobu se je končala z izidom 1:1, gostje pa so dobili prvi polčas, v katerem so imeli več od igre in so bili nevarnejši nasprotnik.

Četa Damjana Gajserja je povedla v četrti minuti tekme, ko je najprej poskušal Tilen Ščernjavič, odbitek pa je končal pri Adisu Emruliju, ki je žogo pospravil v domačo mrežo.

Kmalu zatem je po kotu z glavo udaril Gal Grobelnik, ki pa je streljal mimo vrat Doba. Po strelu Dina Zenkovića se je izkazal Domen Zver, ki ga je v 41. minuti, ko je poskušal Ivan Makovec, reševala vratnica.

Zadnja priložnost v prvem polčasu je pripadla Beltincem, a Luka Pihler po prekršku nad Galom Grobelnik ni bil natančen z bele točke.

Tilen Ščernjavič je v 11. minuti drugega polčasa preprečil veselje Dina Zenkovića, gostitelji pa so izenačili preko Darka Mitrovića, ki je v 65. minuti zadel po podaji iz kota. Zaključne minute niso prinesle spremembe izida.

Gajser zadovoljen s točko

»Izredno dobro smo odigrali prvi polčas. Ob zadetku, ki ga je dosegel Emruli, smo imeli še neizkoriščeno enajstmetrovko, ob tem pa smo si pripravili še dve priložnosti, ko bi morali zadeti vsaj enkrat.

Že v prvem polčasu bi lahko odločili tekmo, v nadaljevanju tekme pa so imeli gostitelji terensko pobudo. Zasluženo so izenačili, na koncu pa je rezultat realen, s tem pa sem zadovoljen.

Delam z mlado ekipo, vsem fantom lahko samo čestitam. Optimistično moramo gledati v prihodnost,« je po srečanju dejal beltinski strateg Damjan Gajser.

Beltinci so tako tudi po tretjem krogu prvenstva neporaženi, kar velja tudi za Nafto, s katero si delijo vrh lestvice. Tako »žuti« kot »plavi« so zbrali sedem točk, gol razlika pa znaša +5.

Lendavčani že v petek slavili v Krškem

Ekipa Nafte je svoje obveznosti v sklopu tretjega kroga 2. SNL opravila že v petkovem večeru. Lendavčani so brez kaznovanega trenerja Gaborja Boera premagali Krško.

Gostje so hitro načeli krško mrežo, v tretji minuti srečanja je bil uspešen Marsel Stare. Posavci so za izenačenje potrebovali zgolj dobrih deset minut, drugega zadetka v letošnji sezoni pa se je razveselil Rob Rudonja.

Gostje iz Prekmurja so do zmage prišli v končnici dvoboja. V 77. minuti je za novo vodstvo zadel Nermin Haljeta, zmago pa je v 93. minuti potrdil Mirsad Sulejmanović, ki se je podpisal pod prvenec v modrem dresu.

Nafta bo v petek gostila ljubljansko Ilirijo, dan zatem pa v Beltince prihajajo Biljenci.