Pogovarjali smo se s Fredijem Kranjcem - vedno nasmejanim Goričancem, ki je moral nedavno zapustiti kuharski šov Gostilna išče šefa.
32-letni simpatični kuhar Fredi iz Rogašovec se je v šovu Gostilna išče šefa izkazal za velikega dobrosrčneža, in tudi doma ni nič drugačen. Smeh, dobra volja in prijaznost je nekaj kar izžarevata tudi soproga Tamara in sinček Nik.
Njegov vzornik je Bine Volčič
Prav Tamara in Nik sta bila na nek način vzrok, da je Fredi že zapustil kuharski šov. Zelo je namreč pogrešal družino in razmišljal o tem, kako jim gre doma. »Če bi se lahko vrnil v šov zdaj, ko vem, da je vse v redu, bi se vrnil, vendar v tistem trenutku razmišljaš drugače,« nam svoje občutke pojasni Fredi in hitro pristavi, da je vse za nekaj dobro. V pogovoru pa več kot očitno postane, kako močno ceni šefa Bineta Volčiča. Z njim bi namreč še zelo rad sodeloval, saj pravi, da je njegov vzornik: »Šef je car. Fenomenalen je. Pove ti pravo kritiko in pri njem res lahko čutiš ljubezen do šefa. Zelo dober učitelj je.«
Oboževalci ga pogrešajo v šovu
Kuharski šov pa je tudi na njem pustil nekaj sprememb. »Več ne bom gledal toliko na druge, kot sem, ker me je to veliko stalo. Predvsem bom gledal nase,« pravi Fredi, ki je sicer zelo presenečen nad podporo oboževalcev. Če bi to vedel, bi tudi poskusil ostati dlje: »Veliko ljudi mi je že pisalo, da zdaj sploh ni več zanimivo, ker mene ni v šovu in sploh več ne bodo gledali,« še doda z nasmeškom.
»Nikoli ne reci nikoli«
Doma sicer kuhata oba z ženo in Fredi z diplomatskim nasmeškom pove, da ima vsak svoje specialitete. Mlad Goričanec, ki najraje kuha jedi na žlico, je že kot otrok rad pomagal babici pri peki kruha, njegova ljubezen pa se je nato le še stopnjevala. Odločitev za poklic je bila tako očitna. Kuhanje je zanj postala velika strast, njegova najpomembnejša začimba pa - dobra volja. Vse od srednje šole že dela v gostilni Mencigar, torej že 15 let. O svoji kuharski prihodnosti pravi: »Nikoli ne reci nikoli,« in namigne, da lahko pričakujemo še veliko od njega.