Želite biti vedno na tekočem? Izberi Sobotainfo kot prednostni vir na Googlu.

Koalicijska pogodba podpisana, Janša korak pred četrtim mandatom

| v Politika

SDS, Demokrati ter trojček NSi, SLS in Fokus podpisali koalicijsko pogodbo.

Stranke SDS, Demokrati ter NSi, SLS in Fokus so danes podpisale koalicijsko pogodbo. 

Podpis pogodbe v državnem zboru je potekal za zaprtimi vrati, je pa pričakovati, da bodo vsebino sporazuma danes tudi javno objavili. Desna koalicija med svojimi prioritetami navaja razvoj in blaginjo Slovenije, boj proti korupciji, decentralizacijo in debirokratizacijo.

Informacijo o podpisu pogodbe so stranke sporočile prek družbenih omrežij. Po podpisu za zdaj izjav še niso dajale. Je pa ob prihodu na podpis, ki je potekal v državnem zboru, predsednik Demokratov Anže Logar ocenil, da je koalicijska pogodba kvalitetno sestavljena in zajema velik del njihovega volilnega programa, zato jo z veseljem podpiše. 

»Ponuja tudi novi razvojni koncept za Slovenijo, da lažje zadiha, da sprostimo gospodarstvo, da debirokratiziramo državo in je močna zaveza za boj zoper korupcijo. Tako da mislim, da gre vsebina v pravo smer,« je povedal.

V koalicijski pogodbi je v dveh členih posebej izpostavljena tudi predvidena ustanovitev tako imenovanega Skoka, enote za pregon korupcije in organiziranega kriminala. 

»Mislim, da je tokrat resna politična volja, da se oblikuje močan tožilski organ s stebrom pri policijskem in pri sodstvenem delu, zato da bo pregon koruptivnih dejanj, organiziranega kriminala in hujših kaznivih dejanj čim bolj učinkovit,« je povedal Logar. Meni, da se tudi odhajajoča vladna koalicija ugotavlja, da se je treba s tem problemom resno soočiti, zato pričakuje njihovo podporo zakonu.

Na vprašanje, zakaj pogodbo podpisujejo za zaprtimi vrati, je dejal, da ne gre za zaprta vrata ter da iz tega ne delajo političnega šova, ampak zgolj, »kar državljanke in državljani pričakujejo in potrebujejo v Sloveniji«.

Predsednica SLS Tina Bregant pa je ob prihodu dejala, da je koalicijska pogodba dobra. 

»Ocenjujemo, da je to trenutno edina razvojno naravnana možnost za Slovenijo,« je povedala. 

Na vprašanje, ali pričakuje, da bo SLS dobila eno ministrsko mesto, je odgovorila, da je pogodba napisana meritokratsko in da spoštuje vrednote, da se delo splača in da kdor dela več, dobi več, ter da so v skupni listi SLS, NSi in Fokus prispevali pomemben delež glasov. »Želimo si biti del vlade in tvorno prispevati k uresničevanju programa,« je še dejala.

Poslanci koalicijskih strank so pogodbo podpisali dan pred glasovanjem o njihovem mandatarskem kandidatu, prvaku SDS Janezu Janši.

Podpise pod njegovo kandidaturo so ob poslancih strank nove koalicije prispevali tudi poslanci Resnice, ki pa formalno ostaja v opoziciji.

Ker imajo omenjene stranke skupaj 48 glasov, Janša pa jih za izvolitev potrebuje 46, je tako pričakovati, da bo Janša v petek izvoljen in bo že četrtič v zgodovini države dobil mandat za sestavo vlade.

Preberite še

Komentarji

Čakija Noris

Eh ka pa te zdaj vej pa te je nej energetski guru s pomočjo FDV diplomanta pravo ka de sestavo vlado , ka de varno pripelo barko v pristan.🤣🤣 Nej je pomagalo niti izsiljevanje niti podkupovanje (trditve manjše stranke), vrag je zeo kola pa potače.Tak je pač, če ne veš šteti do 46. Pa odkrito povedano tak je tudi prav.

efdeve

FDV diplomant je med drugim tudi Janša, keri je naprej izdaj svojo komunistično partijo, zdaj pa je izdal še svojo domovino Slovenijo. Enkrat idajalec, vedno izdajalec! Pripravite se na nova leta narodnoga izdajalstva!

Oto moto proletar

efdeve.....Tak je prav ka je Janša .Tij in ostali naprej malikujte mesijo Goloba vam je vse zabadav .Pred volitvami so Golobu povedali da z njim ne gredo v vlado .Lejko mu naprej lijžete rit

kar ena

Riti ližete janšisti... Me zanima kakšen boste imeli okus, ko boste to lizanje plačali....

Stole

Ding dong , ding dong,oglaša se panike zvon,gospod Janša prihaja na prvi peron.

Pederčina

Hahahahahah, kakšen gospod??? A si mislil domobranski lopov????

dingidong

@stole
dingi dongi te bom te vprašal za pol leta kako je kaj z dingi dongi ko ti bo tvoj janša pipico zaprl na vseh možnikh mestih. Aja če bo še na vladi!

Lukčev Mesec

Titov omladinec, ki je kot najstnik stopil v Zvezo komunistov in peš hodil po poteh AVNOJ, bo četrtič sestavljal vlado ❗️❗️❗️

Za ministra Vrtovca bolje, da ne omenjam diplome, da koga na rit ne vrže ❗️❗️❗️

Mclaren

Rajši vidim v vladi desne komuniste kak pa jugonostalgičarske lejve komuniste šteri hodijo na partizanske mitinge in mašejo z Jugoslovanskov zastavof. E tü je razlika

koga???

Jugonostalgičarske lejve komuniste? Ges se ne spoumnin ka bi šteri od naših levakov gda po jugi lejto, za razliko od Janše, keri se brati s hrvaškimi ustašami in bivšimi komunisti, s srbskimi nacionalisti in bivšimi komunisti, si od srbsko-bosanske mafije sposoja denar..... ob enem ga pa polovica jugosov drži za jajca s papejrami o prodaji orožja južni brači. Še v Beogradi majo UDBA dosjeje o Janšovon sodelovanji .... što je vejči jugonostalgik kak Janči keri se je Metelkovi v zatvori jouko pa izdajo svoje pajdaše, ka so njemi mogli sladoled prinesti ka se je pomejro. Tak ka ja, tu je razlika.... naši levičari se ne bratijo z jugosi, naši desničari pa se bratijo!

Mclaren

Što ti tau povedau, OČA partizan?

kar ena

Tej komunisti so zaslužni, ka zdaj živeš kak živeš, če jih ne bi bilo bi pa vogrski kučo pa pred Orbanon klečo...

Alarmanten

Koncno ka leva stran ide na smetišce zgodovine.

kumrovečki janči

ka janša ide na smetišče zgodovine? komunisti bi resno mogli iti na smetišče zgodovine, ne ven ka tej gargamel komunajzarski še išče v naši politiki. janša je še edini komunistični funkcionar ka se stejple po našon parlamenti

Protestniki

Soboški maratonci, borci, zdaj pa delat kroge okrog spomenika 🕍 na Trgu zmage, nevladniki in
kolesarji, vi pa gas in dolge luči 🚲🚲🚲🚲🚲🚲🚲🚲🚔 !

baba vanga 1

Pol leta dan toj vladi, pol leta prlej kak zavozijo in propadnejo.

Kebabsi05

Decembra smo že zapreti.

KPJ

Rad man komuniste, rad man tovariša Janšo.

Delta Force

Kak so prileteli na 1 peron tak do odleteli na stranski zadnji peron!

Se pa ta, kak

Debeli, ti si najvekšni, ka nemo pravo ka ..oj od vsej fkűp. Enouk sramotijš lejve, pa palik desne, samo
ka lejko prejk po vsej mlatiš. Navaden izdajalec si. Več od toga mi nej trbe razlagati, ka fsi znajo, štou
pa ka si.

Se pa ta, kak1

ti že znaš fala baugi!

Ok ...

Kak vöter spremenljivih smeri, po domače jebiveter.

Delta Force

@Se pa ta, kak
tau ide mogoče na mene?

Lajček

Končno se vračamo v normalo.
Levi fašisti....v demokraciji je tako, da se izmerimo na naslednjih volitvah, konkretno leta 2030. Takrat se ponovno preštejemo (levi in desni).

Soboški prdec

Ha,ha,ha,Zlatkeci se je čista strgalo.

NM pomouč

Štou pa de pouzvo nujno med. pomouč? Jaz ne! Naj jo njegovi pozovejo!

Uganka

Ali veš, ka pomejni NMP, reši uganko!

Pasulj

Enkrat je en komentator napijsal: KDA LEVIČARJI IZGUBIJO NA VOLITVAH SI JIM TRGA, KO ZMAGAJO NE MOREJO SESTAVITI VLADE, KO PA ZAVLADAJO DRŽAVA TONE. 🤣🤣🤣🤣🤣🤣. Tako da LEVIČARJI tiho!!!!! Sedaj prihaja na oblast MESIJA in nekaterim se tresejo hlače.

Odlično ...

Pasulj, hvala, ker si si zapomnil moj komentar. Sedi, odlično (5)! Koment.(ž)

Komentarji

Čakija Noris

Eh ka pa te zdaj vej pa te je nej energetski guru s pomočjo FDV diplomanta pravo ka de sestavo vlado , ka de varno pripelo barko v pristan.🤣🤣 Nej je pomagalo niti izsiljevanje niti podkupovanje (trditve manjše stranke), vrag je zeo kola pa potače.Tak je pač, če ne veš šteti do 46. Pa odkrito povedano tak je tudi prav.

efdeve

FDV diplomant je med drugim tudi Janša, keri je naprej izdaj svojo komunistično partijo, zdaj pa je izdal še svojo domovino Slovenijo. Enkrat idajalec, vedno izdajalec! Pripravite se na nova leta narodnoga izdajalstva!

Oto moto proletar

efdeve.....Tak je prav ka je Janša .Tij in ostali naprej malikujte mesijo Goloba vam je vse zabadav .Pred volitvami so Golobu povedali da z njim ne gredo v vlado .Lejko mu naprej lijžete rit

kar ena

Riti ližete janšisti... Me zanima kakšen boste imeli okus, ko boste to lizanje plačali....

Stole

Ding dong , ding dong,oglaša se panike zvon,gospod Janša prihaja na prvi peron.

Pederčina

Hahahahahah, kakšen gospod??? A si mislil domobranski lopov????

dingidong

@stole
dingi dongi te bom te vprašal za pol leta kako je kaj z dingi dongi ko ti bo tvoj janša pipico zaprl na vseh možnikh mestih. Aja če bo še na vladi!

Lukčev Mesec

Titov omladinec, ki je kot najstnik stopil v Zvezo komunistov in peš hodil po poteh AVNOJ, bo četrtič sestavljal vlado ❗️❗️❗️

Za ministra Vrtovca bolje, da ne omenjam diplome, da koga na rit ne vrže ❗️❗️❗️

Mclaren

Rajši vidim v vladi desne komuniste kak pa jugonostalgičarske lejve komuniste šteri hodijo na partizanske mitinge in mašejo z Jugoslovanskov zastavof. E tü je razlika

koga???

Jugonostalgičarske lejve komuniste? Ges se ne spoumnin ka bi šteri od naših levakov gda po jugi lejto, za razliko od Janše, keri se brati s hrvaškimi ustašami in bivšimi komunisti, s srbskimi nacionalisti in bivšimi komunisti, si od srbsko-bosanske mafije sposoja denar..... ob enem ga pa polovica jugosov drži za jajca s papejrami o prodaji orožja južni brači. Še v Beogradi majo UDBA dosjeje o Janšovon sodelovanji .... što je vejči jugonostalgik kak Janči keri se je Metelkovi v zatvori jouko pa izdajo svoje pajdaše, ka so njemi mogli sladoled prinesti ka se je pomejro. Tak ka ja, tu je razlika.... naši levičari se ne bratijo z jugosi, naši desničari pa se bratijo!

Mclaren

Što ti tau povedau, OČA partizan?

kar ena

Tej komunisti so zaslužni, ka zdaj živeš kak živeš, če jih ne bi bilo bi pa vogrski kučo pa pred Orbanon klečo...

Alarmanten

Koncno ka leva stran ide na smetišce zgodovine.

kumrovečki janči

ka janša ide na smetišče zgodovine? komunisti bi resno mogli iti na smetišče zgodovine, ne ven ka tej gargamel komunajzarski še išče v naši politiki. janša je še edini komunistični funkcionar ka se stejple po našon parlamenti

Protestniki

Soboški maratonci, borci, zdaj pa delat kroge okrog spomenika 🕍 na Trgu zmage, nevladniki in
kolesarji, vi pa gas in dolge luči 🚲🚲🚲🚲🚲🚲🚲🚲🚔 !

baba vanga 1

Pol leta dan toj vladi, pol leta prlej kak zavozijo in propadnejo.

Kebabsi05

Decembra smo že zapreti.

KPJ

Rad man komuniste, rad man tovariša Janšo.

Delta Force

Kak so prileteli na 1 peron tak do odleteli na stranski zadnji peron!

Se pa ta, kak

Debeli, ti si najvekšni, ka nemo pravo ka ..oj od vsej fkűp. Enouk sramotijš lejve, pa palik desne, samo
ka lejko prejk po vsej mlatiš. Navaden izdajalec si. Več od toga mi nej trbe razlagati, ka fsi znajo, štou
pa ka si.

Se pa ta, kak1

ti že znaš fala baugi!

Ok ...

Kak vöter spremenljivih smeri, po domače jebiveter.

Delta Force

@Se pa ta, kak
tau ide mogoče na mene?

Lajček

Končno se vračamo v normalo.
Levi fašisti....v demokraciji je tako, da se izmerimo na naslednjih volitvah, konkretno leta 2030. Takrat se ponovno preštejemo (levi in desni).

Soboški prdec

Ha,ha,ha,Zlatkeci se je čista strgalo.

NM pomouč

Štou pa de pouzvo nujno med. pomouč? Jaz ne! Naj jo njegovi pozovejo!

Uganka

Ali veš, ka pomejni NMP, reši uganko!

Pasulj

Enkrat je en komentator napijsal: KDA LEVIČARJI IZGUBIJO NA VOLITVAH SI JIM TRGA, KO ZMAGAJO NE MOREJO SESTAVITI VLADE, KO PA ZAVLADAJO DRŽAVA TONE. 🤣🤣🤣🤣🤣🤣. Tako da LEVIČARJI tiho!!!!! Sedaj prihaja na oblast MESIJA in nekaterim se tresejo hlače.

Odlično ...

Pasulj, hvala, ker si si zapomnil moj komentar. Sedi, odlično (5)! Koment.(ž)

Lokalno

Vse v Lokalno

Šport

Vse v Šport

Kronika

Vse v Kronika

Politika

Gospodarstvo

Slovenija

Scena

Svet

Vse v Svet

Kultura

Vse v Kultura

Forum

Vse teme

Malice

Vsi ponudniki

Mali oglasi

Vsi oglasi