Urgentni oddelek v rakičanski bolnišnici prinaša racionalizacijo, bolnikom boljšo oskrbo

| v Lokalno

V prihodnjem mesecu naj bi Splošna bolnišnica Murska Sobota dobila urgentni oddelek. Poleg prednosti za bolnike, prinaša tudi racionalnejše poslovanje bolnišnice in zdravstvenega doma.

V mestih, kjer so poleg zdravstvenih domov še bolnišnice, deluje dežurna služba tako v bolnišnici, kot tudi v zdravstvenih domovih. Že leta 2009 so se na Ministrstvu za zdravje lotili projekta ustanovitve mreže urgentnih centrov, ki bi dvojna dežurstva odpravila. Ti so načrtovani v Mariboru, Celju, Slovenj Gradcu, Novem mestu, Trbovljah, Jesenicah, Izoli, Ljubljani, Novi Gorici in Murski Soboti. V Murski Soboti naj bi urgentni oddelek začel delovati februarja letos, je zagotovil direktor Splošne bolnišnice Murska Sobota Bojan Korošec.



Zdravniška ekipa bo dežurala ponoči in ob vikendih

V urgentnem oddelku Splošne bolnišnice Murska Sobota bo zdravniška ekipa dežurala med tednom od 20. pa do 7. ure zjutraj, ter 24 ur na dan ob vikendih in praznikih. Sprva bodo v urgentnem oddelku dežurali zdravniki Zdravstvenega doma Murska Sobota, po potrebi pa tudi specialisti z bolnišničnih oddelkov.



Bolnikom kvalitetnejša oskrba

Zdravstveni domovi pogosto nimajo kapacitet in dežurnega osebja za opravljanje laboratorijskih in drugih zahtevnejših preiskav. Zaradi tega bolnike pogosto napotijo v bolnišnico, kjer lahko opravijo potrebne preiskave. Z uvedbo skupnega urgentnega centra bo bolnikom tako prihranjena dvojna pot ter odvečno čakanje v vrsti, saj bodo ustrezne pomoči deležni že ob prvem sprejemu. Obenem bodo dežurni zdravniki imeli možnost takojšnje pomoči specialistov iz bolnišnice.



Ostali pomurski zdravstveni domovi imajo pomisleke

Poleg murskosoboškega, so v Pomurju še trije zdravstveni domovi, in sicer Ljutomer, Lendava in Gornja Radgona. Ti se zaenkrat ne nameravajo odpovedati dežurni službi, saj je po njihovem murskosoboška bolnišnica preveč oddaljena, da bi lahko dežurna služba nudila primerno oskrbo. Kljub temu pa se vsi štirje zdravstveni domovi strinjajo z organiziranjem dežurne pediatrične službe, katero je doslej imel organiziran le Zdravstveni dom Murska Sobota.

Komentarji

droptovič

drugače povejdano: marušič rešuje zdravstvo - ms bolnišnico.
no končno neka pameztnoga po duuuuuuuuuuugih lejtaj.
de bole pestro gratalo. te pa bi fajn bilo še kcuj napraviti urgentno parkirišče ka je tou tan z vozili ena velka gužvarija-zmešnjava...

P.S.ta slika je karizmatična!
LJ bi tou komentejro: lejga, tile pa še majo poljsko cesto v bolnišnico-direkt z njive lahk pridš...

Martina Horvat

To je pa tako ali tako bil eden večjih nesmislov, da je imel dežurne zdravnike zdravstveni dom in bolnica, ki sta oddaljena par kilometrov. V zdravstvenem domu itak ničesar nujnega in večjega ne rešujejo, tako da eo vse take tako ali tako v bolnico naprej pošiljali. Druga pesem je pa pri ostalih zdravstvenih domovih. Jasno je, da je Ljutomer predaleč od bolnice, da bi bil odvisen od njihove dežurne službe. Če se tam kaj zgodi bi torej trajalo vsaj kakšnih 20 minut, da bi pomoč prišla do tja.
Če pa se s tem racionalizira še naše razsipno zdravstvo, pa še toliko boljše.

Profile picture for user slavko1958 Slavko Šebjan

cenejše bi bilo kupiti helikopter, kot pa organizirati dežurstva po zdravstvenih domovih

sobotašinfo.com

tak je Slavek, pa na sakšij 100 metrov helidrom, ka nedo betežne na kakšon kouči v zbirno mesto vozili, ali si mislo betežne kar iz zraka šlepati ?

Profile picture for user slavko1958 Slavko Šebjan

na vsakih 100 m ne bi trbelo helidroma, je racionalno ka mamo na vsake 3 km dežurstvo

sobotašinfo.com

Na trij km nej, samo ta z helikopteron je pa malo tak. Po moje ma rešilec v pomurskij distancaj hitrejši reakcijski čas, ostali do pa itak dele dežurali.

Profile picture for user slavko1958 Slavko Šebjan

stroške v zdravstvu ne bomo znižali s šparanjem robčkov, toaletnega papirja in podobnim

Lokalno

Vse v Lokalno

Šport

Vse v Šport

Kronika

Vse v Kronika

Politika

Gospodarstvo

Slovenija

Scena

Svet

Vse v Svet

Kultura

Vse v Kultura

Forum

Vse teme

Malice

Vsi ponudniki

Mali oglasi

Vsi oglasi