Na Mestni občini Murska Sobota so se odločili, da odpovejo vse dogodke prazničnega decembra.
»Sveta ne moremo ponovno ustaviti«
V času, ko smo optimistično načrtovali praznične dogodke veselega decembra, nas je v regiji, Sloveniji in Evropi dosegel četrti val nevarnega virusa.
Število okuženih in obolelih je zaskrbljujoče, podobe polnih bolniških oddelkov za intenzivno nego, bolnikov, ki se borijo za življenje in izpovedi izmučenega zdravstvenega osebja nas opozarjajo, da moramo narediti vse, kar je v naši moči, da ustavimo virus.
»Zavedajoč se, da sveta ne moremo ponoviti ustaviti, saj bi to imelo hude posledice na gospodarstvo in na družbeno življenje, je na potezi vsak posameznik,« dodajajo na občini.
Ključnega pomena je, da omejimo druženja in z doslednim upoštevanjem navodil stroke pripomoremo, da se bo trend okužb obrnil navzdol.
»Žal bo letošnji december ponovno brez vrveža na drsališču, brez druženja ob prazničnih hiškah in večernih koncertov, Mikloševega in božično-novoletnega sejma ter silvestrovanja na prostem,« sporočajo.
Prazniki le v soju lučk
Občanke in občani mesta pa ne bodo prikrajšani za praznično vzdušje ob sprehodu skozi mesto. Murska Sobota bo tudi letos na predvečer praznika sv. Nikolaja zažarela v soju skoraj 60.000 prazničnih lučk.
Mestno središče bodo ponovno krasili unikatni svetlobni elementi: 40 lampijonov na Trgu zmage, ki so jih izdelali mladi v okviru Mikkovih delavnic ter 60 lampijonov, ki so jih izdelali dijaki in učenci osnovnih in srednjih šol ter 45 svetlobnih iskric in 50 elementov različnih oblik na Slovenski ulici.
»Naj ta praznični december žari tudi v solidarnosti in misli na vse, ki se trudijo, da zmagamo v boju proti epidemiji,« poudarjajo na soboški občini.
Komentarji (27)
Jajaja kurac tebe NATEG in PREVARA!
To sploh ni slaba novica, ampak - dobra, praktična in pametna. Menda nebi rajali in se družili v času, ko se korona najbolj agresivno širi? Bodimo veseli da smo (še) zdravi, ostanimo lepo doma, privoščimo si pečenko in dva deci vinčka, pa bodo najlepši prazniki. Marsikdo ne bo imel takih.
Vsako leto so se virusi takšoga časa najbole agresivno širili, zaj ste vsi pametni ka je korona zato ka so vas tak sprezosagali vse ka so vas lejko.. ite se cepit keri se mislite pa dajte mer..
In reply to To sploh ni slaba novica,… by upokojenec70 (nepreverjen)
zelo lepo napisano gospod Rikardo, pa še res je
In reply to Vsako leto so se virusi… by Rikardo (nepreverjen)
Glavno ka je vincek a?! Jeb** alkoholiki
In reply to To sploh ni slaba novica,… by upokojenec70 (nepreverjen)
Glavno ka so bile čarovnice.
haha ka traubeš? Nej ti mate dala kesa za karto? Hahaha
In reply to Glavno ka so bile čarovnice. by Brihta (nepreverjen)
Globalna epidemija se bo končala, ko bodo ljudje ugasnili TVje in nehali poslušati prodane politike.
Lidi mo pa zdravili doma nej? Ale do jih Lidlove trgovke? Betega tudi nesmimo poslusati, ampak ga odmisliti, najbokse tak! Kak noji z glavo v pejsek
In reply to Globalna epidemija se bo… by začnimo... (nepreverjen)
Če se moraš cepit, da bi bil svoboden, potem to ni svoboda.
Tudi predpise mores upostevati ka si lejko svoboden! Tudi druzbenih norm itd.! Marsikaj mores narediti in delati ka si lejko “svoboden” Ale mislis ka lejko delas ka sces, kda sces, pa kelko sces? Idi banko oropaj, ale povoze pesca na prehodi! Pa povej tan policiji, ka ti lejko delas ka sces pa mo vidli kak dugo bos svoboden
In reply to Če se moraš cepit, da bi bil… by polpp (nepreverjen)
Ne vem zakaj bi moral koga povoziti.? Kar nekaj. Vse ti tvoji predpisi NE vpliva na zdravje ce jih upostevas. Cepivi pa vpliva . ergo.
In reply to Tudi predpise mores… by Enisteludi (nepreverjen)
cepiš se za to, ka se virus ne širi, pa ka ne zboliš, fse ostalo so pritiski politikof
In reply to Če se moraš cepit, da bi bil… by polpp (nepreverjen)
Opet se novoletno dogajanje seli v notranje privat prostore. Brez nadzora. Bravo :)
katastrofa .... še eno leto brez Jevškovega tradicionalnega Silvestrskega poljuba :(
Hvala vsem egoistom!
Tou si v ogledalo pravo?
In reply to Hvala vsem egoistom! by Mufika (nepreverjen)
Predvsem takim, ki končajo na intenzivni pa jim tega ne bi bilo treba. Zaradi tega bo tudi pri nas sledilo popolno zaprtje. Tam pa ti je verjetno jasno, koliko je necepljenih.
In reply to Tou si v ogledalo pravo? by Lubrikantis (nepreverjen)
Ma saj se tudi Španija delno zapira kljub 95% precepljenih neegoistov. Takle mamo.
In reply to Hvala vsem egoistom! by Mufika (nepreverjen)
Kljub 60% precepljenosti in 50% prekuženosti? Škoda.
Tako kot jaz, boste tudi vi, večni nergači, preživeli brez Miklavževega sejma in "Silvesterskega poljuba"........
Se vidimo v predbožični Budimpešti, Bratislavi, v Beogradi ali Sarajevi....
Fajn se mej. Pa kar tan ostani
In reply to Se vidimo v predbožični… by no super... (nepreverjen)
Ka je cicija posrana? Ges tudi iden, ti pa cvili doma sprestraseni. Pa vsi mo zanalas nazaj prisli ka mo vas gnoje v glavo jeebaali pa van zivce pili.
In reply to Fajn se mej. Pa kar tan… by Cankar (nepreverjen)
kda je največje zaprtje bilo, je župan imel zabave pri Kodili. Smetana se vedno "znajde". Otroci so pa naj prikrajšani... pokvarjenci!
še dobro ka je te virus prišo,zdaj bar znamo kelko idiotskih budal je med nami
se je znalo že vnaprej čarovnice so šle skozi nobene zapore prireditev brez pct j
Glavno ka je đimi svoje napravo in koliko naroda je bilo vsi vemo kaj se dogajalo SMC in SDS so trenutno bogovi nad nami brezveze so te lučke