Želite biti vedno na tekočem? Izberi Sobotainfo kot prednostni vir na Googlu.

Občina opozarja občane: Nepokošena trava in veje ob cestah niso dovoljene

| v Lokalno

Lastniki morajo pokositi travo in obrezati drevje.

Mestni inšpektorat Mestne občine Murska Sobota je lastnike, uporabnike in upravljavce zemljišč ob občinskih cestah pozval, naj poskrbijo za redno urejanje parcel ter zagotovijo varnost in preglednost ob prometnih površinah.

Kot opozarjajo na občini, morajo lastniki zemljišč skrbeti, da vegetacija ne posega na vozišča, pločnike in kolesarske poti ter da ne zmanjšuje preglednosti na križiščih in drugih delih cestne infrastrukture.

Posebej opozarjajo na tri obveznosti

Mestni inšpektorat izpostavlja predvsem:

  • redno košnjo trave in odstranjevanje zarasti,
  • obrezovanje dreves, vej in grmovja, ki segajo v varovalni pas občinskih cest,
  • odstranjevanje vegetacije, ki ovira promet ali prometno signalizacijo.

Na občini poudarjajo, da lahko neurejene parcele predstavljajo nevarnost za voznike, pešce in kolesarje, predvsem na manj preglednih delih cest.

V primeru kršitev sledijo ukrepi

Mestni inšpektorat opozarja, da bo v primeru neupoštevanja obveznosti ukrepal skladno z veljavno zakonodajo in občinskimi predpisi.

Poziv prihaja v času hitre rasti vegetacije, ko so ob cestah pogosto težave z zaraščenimi križišči, nepreglednimi izvozi in vejami, ki segajo nad prometne površine.

Preberite še

Komentarji

Lukčev Mesec

In kakšni ukrepi sledijo, ko občine ne naredijo svojega dela ❓❓❓

Kaj pa cestne službe ❓

Trava ob cestah je že krepko prerasla bele količke ob cesti ❗

Srno opaziš, ko je že na cesti ❗

eko tička

Kdo pa mora počistiti popljuvano visoko travo polno odvrženih cig. ogorkov in druge nesnage na avtobusnem postajališču? Tako izgleda pred našo hišo. Stara sem 80+ in ko sem tam malo pometala, je prišla mimo krepka tridesetletnica, ki vsak dan tam vstopa na Sobočanca , in mi prav ljubeznivo rekla:" le počistite, da bomo mi lahko tu čakali.." Mimogrede - mlada gospa je prejemnica socialne pomoči.

FrančekF

Na Razlagovi ulici je na levi strani - gledano v smeri igrišča - živa meja vsako leto zraščena na cesto vsaj pol metra, tako, da se ob srečevanju z drugim vozilom vedno z ogledalom krešeš ob njo. Tam, kjer je liguster bi moral biti pločnik. Edino prvi provizorij ima ograjo tako, kot je treba.

Hmmm

Naj ti inšpektore malo poglednejo soboške par mislen ove zahodne del pre oš 1. Vsako leto je tan đungla in nucajo kar nekaj mejscov ka pokosijo. Na drujgeh deleh pa lejčejo kak zmejšane na keden - dva.

Komentarji

Lukčev Mesec

In kakšni ukrepi sledijo, ko občine ne naredijo svojega dela ❓❓❓

Kaj pa cestne službe ❓

Trava ob cestah je že krepko prerasla bele količke ob cesti ❗

Srno opaziš, ko je že na cesti ❗

eko tička

Kdo pa mora počistiti popljuvano visoko travo polno odvrženih cig. ogorkov in druge nesnage na avtobusnem postajališču? Tako izgleda pred našo hišo. Stara sem 80+ in ko sem tam malo pometala, je prišla mimo krepka tridesetletnica, ki vsak dan tam vstopa na Sobočanca , in mi prav ljubeznivo rekla:" le počistite, da bomo mi lahko tu čakali.." Mimogrede - mlada gospa je prejemnica socialne pomoči.

FrančekF

Na Razlagovi ulici je na levi strani - gledano v smeri igrišča - živa meja vsako leto zraščena na cesto vsaj pol metra, tako, da se ob srečevanju z drugim vozilom vedno z ogledalom krešeš ob njo. Tam, kjer je liguster bi moral biti pločnik. Edino prvi provizorij ima ograjo tako, kot je treba.

Hmmm

Naj ti inšpektore malo poglednejo soboške par mislen ove zahodne del pre oš 1. Vsako leto je tan đungla in nucajo kar nekaj mejscov ka pokosijo. Na drujgeh deleh pa lejčejo kak zmejšane na keden - dva.

Lokalno

Vse v Lokalno

Šport

Vse v Šport

Kronika

Vse v Kronika

Politika

Gospodarstvo

Slovenija

Scena

Svet

Vse v Svet

Kultura

Vse v Kultura

Forum

Vse teme

Malice

Vsi ponudniki

Mali oglasi

Vsi oglasi