V Suhem vrhu nastaja sodoben in moderen butični glamping. Kaj vse bo urejeno?
Marko Lotrič, predsednik Državnega sveta Republike Slovenije in Monika Kirbiš Rojs, generalna sekretarka Državnega zbora Republike Slovenije, sta danes na povabilo župana Alojza Glavača obiskala občino Moravske Toplice.
Po uvodnem srečanju z vodstvom občine in izjavi za medije sta obiskala tudi projekt turističnega naselja Nindri Indri Nature Retreat v Suhem vrhu.
Projekt turističnega naselja izvaja podjetje Elproing, ki je bilo leta 2023 uspešno na razpisu ministrstva za gospodarstvo, turizem in šport. Odobrena so jim bila sredstva v višini 1.800.000 evrov, skupna vrednost projekta pa je ocenjena na več kot 4,7 milijona evrov.
Devet nastanitvenih enot, restavracija, bar in bazen
Z vzpostavitvijo butičnega glampinga Nindri Indri želijo v podjetju institucionalizirati novo, drugačni in sodobno glamping ponudbo za lokalno, regijsko in mednarodno javnost.
»Vzpostaviti se želi prostor, kjer se bo razmahnila in pozicionirala sodobna glamping ponudba, z vso potrebno in primerno turistično infrastrukturo, ki jo petzvezdični glamping resort mora nujno imeti, če želi zadovoljiti želje in pričakovanja domačih in tujih zahtevnejših gostov,« so v preteklosti pojasnili za Sobotainfo.
V prihodnosti načrtujejo tudi širitev resorta, postavitev glampinga pa bo vključevala gradnjo devetih nastanitvenih enot (lesenih glamping hišk) in centralnega objekta, ki bo vključeval restavracijo, bar, večnamenski prostor, servisni prostor, prostore za zaposlene.
V okviru zunanje ureditve je predvidena tudi postavitev bazena s prelivnim robom.