Mladinski in informativni klub (MIKK) Murska Sobota je v februarju pripravil dve glasbeni poslastici.
ROTTERDAM SKA-JAZZ FOUNDATION
Rotterdam ska jazz foundation resda prihajajo iz Rotterdama, kar vam pove samo njihovo ime, vendar pa imajo Jamajške duše. Ska jazz in reggae kot ga igrajo oni se suvereno postavlja ob bok prvakom te zvrsti The Skatalites, pa tudi mlajšim sledilcem kot so New York Ska Jazz ensemble in podobni.
Kljub temu, da so Rotterdam ska jazz foundation svoj izraz našli v preteklosti, v že mnogokrat slišanem, pa je njihova glasba zelo sveža. Tradicionalni ska, rocksteady, reggae in soul odigrajo z žarom in poživljajočo energijo, ki se vedno prenese tudi na publiko. Njihova glasbene podlaga – prihajajo namreč iz različnih glasbenih scen, kot so pop, ska, jazz, etno, je zelo barvita, zato je v njihovi glabi zaslediti tudi vplive orientalskih, ciganskih godb, ter jazzovskih, ki so se napajale pri Theloniousu Monku, Sonnyju Rollinsku, Jacku Teagardnu in še mnogih velikanih jazza.
Rotterdam ska jazz foundation veliko svojega časa posvetijo koncertiranju, predvsem po Evropi, pa tudi v Ameriko jih je že zaneslo. Izkušene glasbenike je pod svoje okrilje vzela največja evropska ska založba Grover records, za katero so posneli tako svoj prvenec Skake Your Foundation, kot tudi njegovega naslednika Sunwalk – dva odlična albuma, ki pa kmalu obetata dobiti naslednika.
Torej??!! Ni ga boljšega konca tedna kot je dober koncert. Rotterdam ska jazz foundation pa so, definitivno, sinonim za to!
uradna stran: www.rsjf.nl
link myspace: http://www.myspace.com/rsjf
CHERKEZI UNITED
Mešanica stare ruske glasbe in starih ljudskih pesmi iz druge svetovne vojne demolirana na "cherkeski" ska/punk/rock način, na temo starih ruskih risank Smešen tekst, nalezljiva melodija, drugačnost, glasnost in energičnost banda defintivno obljublja totalen žur
link myspace: http://www.myspace.com/cherkezi
FREE MORAL AGENTS
Free Moral Agents so otrok Isaiaha Ikey Owensa, dobitnika Grammy-a, seveda najbolj znanega po delu v genialnih skupinah Mars Volta in De Facto. Pri nas zelo rado videni skupini, ki sta nastali iz nikoli pozabljenih At The Drive In, v osnovi z istim članstvom, eni bolj v progresivnih vodah, drugi v dub glasbi.
Free Moral Agents so bili v začetku mišljeni kot solo projekt, logičen rezultat Ikey-vih dolgoletnih sodelovanj z raznovrstnimi, predvsem hip-hop artisti kot so El-P, Mastodon, Sublime, Saul Williams in Z-Trip. Prvo ploščo Everybody's Favorite Weapon je izdal leta 2004, pri »domači« založbi (ustanovni član založbe Omar RodrÃguez-López iz Mars Volte, še prej At The Drive In) GSL Records. Živahne melodije, heavy beati in jazzovski prehodi so že napovedovali, da Free Moral Agents ne bodo samo le še en stranski projekt.
Dve leti kasneje je Ikey uspel zbrati 6-članski bend, ki se je takoj vrgel na ustvarjanje novih komadov. V postavi Mendee Ichikawa (vokal), Reid Kinnet (Rhodes), Jesse Carzello (kitara), Dennis Owens (bas), Ryan Reiff (bobni) in Ikey na klaviaturah, so naslednji dve leti večkrat obiskali studio in posneli ki ga lahko slišimo na lanskoletnem albumu Control This. Črna Amerika sedemdesetih v novi preobleki, fuzija funka, duba, soula, rocka in psihadelije z magičnim trip-hop vokalom Mendee Ichikawa, ki se tudi odkrito spogleduje s Kim Gordon (Sonic Youth) in Kim Deal (The Breeders) so rezultirali s fantastičnim albumom, enim prijetnejših presenečenj lanskega leta.
Free Moral Agents še nikakor niso dosegli svojega zenita, njihova pot se šele začenja, zato preden skupina postane vroča oz. »nedosegljiva«, nikakor ne zamudite njihovega edinega koncerta v Sloveniji, v murskosoboškem MIKKu.

uradna stran: www.freemoralagents.com
link myspace: http://www.myspace.com/freemoralagents
SUBTITLE
Kot predvozač bo nastopil sijajen raper Subtitle, ki smo ga že imeli priložnost videti, daljnega leta 2003 ob gostovanju Mars Volte na Metelkovi (kot predskupina so takrat še špilali Manul!)
link myspace: http://www.myspace.com/subtitle
video linki: http://www.youtube.com/watch?v=8Iu3D77xMys