Foto: Vinarium Lendava / Facebook
Vinarium kot izhodišče električne karavane proti morju.

Pred stolpom Vinarium se je minuli konec tedna zbralo 22 električnih vozil, ki so se v okviru tradicionalnega izziva »Povezujemo Slovenijo z e-avti« odpravila na 305 kilometrov dolgo pot do Kopra – in to z enim samim polnjenjem.

Start njihove poti se je zgodil ob 11. uri na ploščadi pred razglednim stolpom, od koder so se udeleženci podali na zeleno popotovanje skozi Slovenijo.

Ostanite na tekočem v vsakem trenutku!

Prijavite se na e-novice in vsak teden prejmite na svoj e-naslov najboljše objave iz Pomurja, ekskluzivne novice in privlačne nagradne igre.

Organizator izziva, Društvo e-Mobilnost Slovenija, je poudaril, da dogodek ni tekmovanje, temveč priložnost za povezovanje uporabnikov električnih vozil, medsebojno izmenjavo izkušenj ter preverjanje zmogljivosti vozil v realnih pogojih.

Sporočilo poti

Pobuda vsako leto opozori na pomen električne mobilnosti in spodbudi razmislek o možnostih, ki jih ponujajo nova transportna sredstva. 

Pot od vzhodnega do zahodnega roba Slovenije udeleženci opravijo brez dodatnega polnjenja, kar jasno kaže na napredek tehnologije in uporabnost električnih vozil v vsakdanjem življenju.

Komentarji (6)

83oo (ni preverjeno)

Evropska unija je med nevarne materiale uvrstila ogljikova vlakna, ki bi jih lahko zato na avtomobilih prepovedali po letu 2029.

Eavtohater (ni preverjeno)

Preseravanje. Punili do si pa na pumpaj elektrika pa je iz Teš6. Pa što je tu nouri?

of majči (ni preverjeno)

teš več ne dela elektrike, tak ka boš si pomali mogo novi izgovor najte ;)

Aero1 (ni preverjeno)

Navdušenci, tablice pa Summit leasing, Porsche Slovenija/Interauto ... 😂

lojze123123 (ni preverjeno)

ti pa kupiš avto v merkatori na pike?

Geza Mezga (ni preverjeno)

Jaz Geza Mezga sem tudi zraven. Jaz nič ne polnim, ker samo drkam in praznim.

Starejše novice