Zasebna glasbena šola Maestro je danes tradicionalni koncert družinskih zasedb izvedla v avli tamkajšnje osnovne šole.
Prireditev poteka v sinergiji in sodelovanju z družinami učencev, kjer se otroku z petjem ali igranjem pridružijo starši, bratje, sestre tudi tete in strici.
Tokrat je nastopilo 14 skupin, najštevičnejša med njimi je bila družina Steyer z enajstimi člani. Tematska zasnova koncerta je, po besedah moderatorke in hkrati ravnateljice GŠ Melite Vulc, uspešno zaživela ravno zaradi dobrega odnosa in medsebojnega sodelovanja z starši njihovih učencev.
Poleg glavne naloge, razvijanje in nadgrajevanje glasbenih sposobnosti, po pričevanju ravnateljice, veliko pozornosti namenjajo tudi vzpostavljanju dobrih in zaupanja vrednih odnosov med učenci, starši in učitelji.