Evald Flisar prejel nagrado za življenjsko delo

| v Kultura

Župančičeva nagrada za življenjsko delo je letos pripadla svetovnemu popotniku, pisatelju, pesniku, dramatiku – Pomurcu Evaldu Flisarju.

V Centru kulture Španski borci so podelili Župančičeve nagrade - priznanja Mestne občine Ljubljana za dosežke v kulturi, katere prejemnik za življenjsko delo je Pomurec Evald Flisar. 

Podelitev nagrade ne pomeni avtorjev konec

Pisatelj je za svoj obsežen opus prejel več nagrad, Župančičeva pa je prva, ki jo je prejel za življenjsko delo. Ta je na podelitvi povedal, da nagrade za življenjske dosežke nakazujejo, da naj bi bilo dela nekega avtorja konec, zbranim pa dejal: »Vse, kar sem do doslej naredil, je bila samo vaja. Resnega dela se bom lotil zdaj.« Pred podelitvijo so se prejemniki nagrad srečali z ljubljanskim županom Zoranom Jankovićem in se vpisali v mestno spominsko knjigo.

Svetovni popotnik, ki se ne ustavi

Evalda Flisarja, ki prihaja iz Gerlinec, so življenjske poti vodile po vsem svetu. Slovenski javnosti je najbolj poznan kot avtor potopisov s svojih potovanj. Eden najbolj branih sodobnih slovenskih romanov je njegov Čarovnikov vajenec. Uveljavil pa se je tudi kot uspešen dramatik. Za svoje drame je prejel nagrado Prešernovega sklada in Grumovo nagrado. Svoje literarno ustvarjanje je napisal tako v slovenščini kot v angleščini, nekatera celo v obeh jezikih, njegova dela pa so prevedena v številne tuje jezike.

Komentarji

Lokalno

Vse v Lokalno

Šport

Vse v Šport

Kronika

Vse v Kronika

Politika

Gospodarstvo

Slovenija

Scena

Svet

Vse v Svet

Kultura

Vse v Kultura

Forum

Vse teme

Malice

Vsi ponudniki

Mali oglasi

Vsi oglasi