Dogodki in pojavi z dne 27. julij.
V preteklem dnevu so policisti v Pomurju obravnavali tri prometne nezgode z materialno škodo in eno z lahko telesno poškodbo, tri kazniva dejanja, dve kršitvi javnega reda in miru, poškodbo vozila na parkirnem prostoru in dva primera povoženja divjadi.
V dopoldanskem času se je v naselju Lutverci pripetila prometna nezgoda z udeležbo dveh osebnih vozil. Do trčenja je prišlo zaradi prekratke varnostne razdalje enega izmed voznikov. Pri tem je nastalo za 3.000 evrov materialne škode, eden voznik pa je utrpel lahko telesno poškodbo.
Na področju kriminalitete so v Beltincih obravnavali vlom v vrtno uto, v Gornji Radgoni kaznivo dejanje izsiljevanja in v Ljutomeru kaznivo dejanje goljufije.
Javni red in mir je bil kršen dvakrat v zasebnem prostoru. Kršitelja sta se ob intervencijah policistov pomirila in s kršitvijo prenehala.
Pogostejše meritve hitrosti z radarjem bodo policisti opravljali na območju Gornje Radgone.