Ena oseba je bila z reševalnim vozilom odpeljana v bolnišnico, ukrepi pa bodo sledili po ugotovitvah zdravnika.
Po maturantski četvorki, ki so jo dijaki v Murski Soboti odplesali 21. maja 2026, so v Splošni bolnišnici Murska Sobota obravnavali dva mlajša pacienta zaradi prekomernega zaužitja alkohola.
Iz bolnišnice so za Sobotainfo pojasnili, da sta oba pacienta po obravnavi ostala na krajšem opazovanju. Hospitalizacija zaradi zastrupitve z alkoholom ni bila potrebna.
Policisti obravnavali več kršitev
Za dodatna pojasnila smo se obrnili tudi na Policijsko upravo Murska Sobota, od koder so zdaj posredovali podatke o policijskih postopkih.
Policisti Policijske postaje Murska Sobota so 21. maja 2026, na zadnji šolski dan srednje šole in med druženjem dijakov, v mestnem parku po odplesani četvorki obravnavali štiri kršitve po zakonu o proizvodnji in prometu s prepovedanimi drogami.
Obravnavali so tudi eno kršitev po zakonu o omejevanju porabe alkohola in eno kršitev po zakonu o zaščiti živali.
Prijava zaradi domnevno nasute snovi v pijačo
Policisti so obravnavali tudi kršitev javnega reda in miru, pri kateri se je prijava nanašala na domnevno nasutje neznane snovi v pijačo.
Zaradi tega je bila ena oseba z reševalnim vozilom odpeljana v Splošno bolnišnico Murska Sobota.
»Po ugotovitvah zdravnika bodo zoper kršitelja izvedeni ustrezni ukrepi,« so sporočili s Policijske uprave Murska Sobota.
Spomnimo, v uredništvo smo prejeli informacije, da naj bi policisti obravnavali primer nasutja čistega etanola v pijačo.
Nadzor skupaj z inšpekcijo in redarstvom
Policisti so sicer na 'füčkanju' v parku izvajali nadzor skupaj z zdravstveno inšpekcijo in medobčinskim redarjem Mestne občine Murska Sobota.
Drugih prekrškov ali kaznivih dejanj niso obravnavali.