Kupci bodo za parcele plačali še 22-odstotni davek na dodano vrednost, del kupnine pa bo šel v stečajno maso Nafte Lendava.
Okrožno sodišče v Murski Soboti je v stečajnem postopku nad družbo Nafta Lendava, proizvodnja naftnih derivatov sprejelo več odločitev.
Med drugim je dalo soglasje k delni poravnavi, ki ureja del nepremičninskih sporov med stečajno dolžnico in več fizičnimi osebami. Gre za postopke, povezane z lastninsko oziroma izločitveno pravico ter pripadajočimi zemljišči pri nepremičninah v Lendavi.
Zemljišča po pet evrov za kvadratni meter
Sodišče je 15. maja 2026 soglašalo s poravnavo med stečajno dolžnico ter Robertom Vida, Marino Vida, Borislavom Pintarjem, Nevenko Pintar, Cvetko Banič, Damirjem Zajtlom in Jožetom Gonzo.
Po poravnavi bo Nafta Lendava v stečaju posameznikom prodala oziroma odstopila več parcel. Kupnina znaša pet evrov za kvadratni meter, povečano za 22-odstotni davek na dodano vrednost.
Robert Vida in Marina Vida morata kupnino poravnati v šestih enakih mesečnih obrokih. Preostali kupci jo morajo plačati v 15 dneh od potrditve poravnave s strani sodišča.
Poravnava naj bi skrajšala postopke
Iz sklepa izhaja, da so se spori nanašali na nepremičnine oziroma zemljišča, za katera so posamezniki uveljavljali izločitveno pravico.
Sodišče je sledilo pojasnilom stečajnega upravitelja, da bi bili postopki za določitev pripadajočih zemljišč dolgotrajni in dragi.
Sodišče je ocenilo, da je poravnava smotrna, saj je usmerjena v korist stečajnih upnikov oziroma stečajne mase. V obrazložitvi je navedeno tudi, da dogovorjena kupnina dosega 18 odstotkov ocenjene tržne vrednosti in okoli 22,5 odstotka ocenjene likvidacijske vrednosti zemljišč.
-
Gospodarstvo | 0 komentarjev
Reorganizacija požarne varnosti v Lendavi v zaključni fazi, bo ustanovljen skupni zavod?
-
Gospodarstvo | 1 komentarjev
Nelegalno črpanje plina v Pomurju? Stečajna upraviteljica: Pri tem ni znano, kakšne količine pridobivajo in komu prodajajo
-
Lokalno | 0 komentarjev
V stečaju pomurskega podjetja se začenja prva razdelitev denarja. Kdo bo poplačan?
Prva prednostna razdelitev
V ločenem sklepu je sodišče 11. maja 2026 odločilo tudi o prvi prednostni razdelitvi v stečajnem postopku. Ta se opravi na podlagi končnega načrta prve prednostne razdelitve z dne 8. maja 2026.
Razdelitvena masa znaša 76.068 evrov. Iz končnega načrta izhaja, da bo priznana prednostna terjatev upnika Ivana Zadravca poplačana v celoti. Terjatev znaša 63.051,66 evra, zamudne obresti od začetka stečaja do priprave načrta pa 13.016,34 evra. Skupaj to znaša 76.068 evrov.