Slovenija z največjim upadom proizvodnje v gradbeništvu

| v Globalno

Proizvodnja v gradbeništvu je marca v primerjavi s februarjem v desetih državah Evropske Unije upadla, v štirih pa narasla. Največji upad proizvodnje na letni ravni je bil zabeležen prav v Sloveniji.

Evropski statistični urad Eurostat je danes objavil podatke o proizvodnji v gradbenem sektorju Evropski Uniji (EU) v marcu 2013. Sezonsko prilagojena proizvodnja v gradbenem sektorju je marca v primerjavi s februarjem v območju evra upadla za 1,7 odstotka, v celotni EU pa za en odstotek.

Marca upad kar v desetih državah

Proizvodnja v gradbeništvu je marca v primerjavi s februarjem upadla v desetih državah in v štirih pa narasla. Največji upad proizvodnje v gradbeništvu so zabeležili na Portugalskem  in sicer za 10,7 odstotkov, v Češki republiki za 7,6 odstotke in na Slovaškem za pet odstotkov, medtem ko je največji porast bil zabeležen v Romuniji  za 2,8 odstotka in v Španiji 2,4. V Sloveniji je bil marca v primerjavi s prejšnjim mesecem zabeležen 3,9 odstotni upad proizvodnje v gradbeništvu.

Na letni ravni največji upad v Sloveniji

Na letni ravni v primerjavi z marcem 2012 je proizvodnja v gradbeništvu v območju evra upadla za 7,9 odstotkov,  v celotni EU pa za 7,2 odstotkov. Največji upad proizvodnje na letni ravni je bil zabeležen prav v Sloveniji  in sicer kar za 31,8 odstotkov, Češki republiki  za 19 in na Poljskem  za 16,9 odstotkov. Največji porast proizvodnje v gradbeništvu pa so beležili v Španiji  za 16,6 odstotke in na Madžarskem za 9,9 odstotkov.

Komentarji

Lokalno

Vse v Lokalno

Šport

Vse v Šport

Kronika

Vse v Kronika

Politika

Gospodarstvo

Slovenija

Scena

Svet

Vse v Svet

Kultura

Vse v Kultura

Forum

Vse teme

Malice

Vsi ponudniki

Mali oglasi

Vsi oglasi