Nafta je po porazu v Tolminu izgubila tudi domačo tekmo z Brinjem, uspešnejši pa so bili Beltinčani, ki jih po zmagi v Slovenskih Konjicah le še točka loči do vrha lestvice.

Po zmagi Nafte na prekmurskem derbiju z Beltinci se je zdelo, da imajo Lendavčani odprto pot do preboja med prvoligaše.

Dva tedna kasneje je boj za vrh drugoligaške lestvice znova odprt, saj so si Lendavčani po skalpu Beltinčanov privoščili kar dva poraza. Po ničli v Tolminu so praznih rok ostali tudi v domačem spopadu z Grosupeljčani.

Beltinčani so bili uspešnejši v Slovenskih Konjicah, z zmago na Štajerskem pa so se vodilni Nafti približali na vsega točko zaostanka. »Žuti« so tako znova prvi zasledovalci, saj je Gorica včeraj remizirala s Triglavom.

Po ničli v Tolminu še domači poraz

Dvoboj pod lendavskimi griči je ponudil kar sedem zadetkov, štiri žoge so končale v domači mreži, prva v 32. minuti, ko je najstrožjo kazen izkoristil Marko Brkić. Nafta je izenačila pet minut pred odmorom, po golu Josipa Vuica, posojeni član Osijeka pa je postavil izid prvega polčasa.

Obračun je nov zaplet dobil v 64. minuti, ko so gostje povedli še drugič, tokrat po golu Aljaža Zalaznika, le tri minute kasneje pa so ostali brez drugič porumenelega Tiborja Gorenca Stankoviča. Lendavčani so hitro izkoristili številčno prednost, v 71. minuti je izid poravnal Stjepan Igrec.

Le minuto kasneje pa nov šok, Grosupeljčani so z igralcem manj in po novem zadetku Zalaznika spet vodili. V 80. minuti je še drugo najstrožjo kazen izkoristil Marko Brkić, Brinje pa so tako vodile že z 2:4.

V končnici tekme še dve izključitvi. V 87. minuti je bil po prekršku v čisti situaciji za zadetek izključen domači branilec Sebestyen Lorant, dve minuti kasneje pa je bil pri gostih izključen še Nejc Pušnik. Kazenski udarec je v gol pretvoril Stjepan Oštrek, za izenačenje pa je zmanjkalo časa.

Štrakl dvakrat za zmago Beltincev

Vito Štrakl je bil osrednji junak Beltinčanov v Slovenskih Konjicah. Vsestranski nogometaš je prvič zadel v 13. minuti, ko je po podaji Jakova Katuše natančno meril z roba kazenskega prostora.

Domača mreža se je vnovič zatresla v 38. minuti, ko je bil še drugič uspešen Vito Štrakl, tokrat z glavo in po prostem strelu Luke Pihlerja. Izid se v drugem polčasu ni več spremenil, Beltinčani pa so se ob številčni podpori »žutih« navijačev veselili nove zmage.

Beltinčani se lahko v petek, ko bodo ob 17. uri gostili novomeško Krko, vsaj za en dan znova zavihtijo na prvo mesto lestvice, saj bo Nafta v Biljah gostovala v sobotnem popoldnevu.

Drugoligaše do zaključka prvenstva loči še pet krogov.