Mura je po visokem porazu v Ljudskem vrtu remizirala s Koprom, a se zdi, da so Primorci do točke prišli po podarjeni enajstmetrovki. Tribune Fazanerije je razburjal prvi ligi nedorasli sodnik Anže Jerič, ki je v drugem polčasu izključil Žigo Kousa.

Mura in Koper si nasproti stojita že tretjič v manj kot mesecu dni. Konec marca so ligaški obračun na Bonifiki dobili Primorci, črno-beli pa so bili uspešnejši v pokalnem spopadu.

Dvoboj za polfinale pokalnega tekmovanja je bil odločen po strelih z bele točke, več sreče v nogometni »loteriji« pa so imeli Prekmurci. Kdo bo boljši v »revanši«? Mura goste s Primorske pričakuje po visokem porazu v Ljudskem vrtu, kanarčki pa so bili na svojem igrišču po preobratu boljši od Aluminija.

Zmaga proti Kidričanom je bila prva za novega koprskega trenerja Oliverja Bogatinova, ki je pred leti deloval tudi v Murski Soboti. Zanimivo je, da je nekdanji napadalec že četrti trener Kopra, ki se bo zoperstavil Muri.

V četrtem krogu, ko je kanarčke vodil še Zoran Zeljković, so se na Bonifiki veselili Sobočani, Safet Hadžić je v Fazaneriji iztržil točko, Aleksandar Radosavljević, ki se je moral posloviti po pokalnem porazu, pa je pred tedni ekipo popeljal do zmage. Bogatinov kot strateg Radomelj v tej sezoni še ni izgubil z Muro, ob zmagi je dvakrat remiziral.

Popraviti vtis po porazu v Mariboru

»Bili smo na dobri poti, Maribor je pomenil korak nazaj na tej poti. V nedeljo je nova priložnost, da popravimo vtis. Tekmo z Mariborom smo analizirali, pomembno je, da se zavedamo, da smo izgubili eno bitko, nismo pa izgubili vojne. Do konca je še nekaj tekem, osredotočiti se moramo na Koper. V mislih je prvenstvo, ko bo čas za to, bomo razmišljali tudi o pokalu.

Želim videti ekipo kot na tekmah pred gostovanjem v Mariboru. To je podoba, na kateri lahko gradimo. Samo maksimalna agresivnost, odgovornost in osredotočenost nas lahko pripeljejo do rezultata. Vse ostalo ne bo pomagalo, vse ostalo so samo izgovori,« je v napovedi srečanja dejal Tonči Žlogar.

Izolan na klopi Mure je moral današnjo enajsterico sestaviti brez kaznovanega Žana Trontlja, pri gostih zaradi prepovedi igranja manjka Maj Mittendorfer

Žlogar od svojega moštva pričakuje, da pokaže precej boljšo podobo kot v Ljudskem vrtu, bodo njegove besede naletele na plodna tla?

MURA - KOPER 1:1*

Strelec: Maroša (47'); Nkada (50'/11m).
Mura: Mihelak, Sadriu, Antolin, Maruško, Šarić, Kous, Maroša, Kurtović, Nuhanović, Kyziridis. Trener: Tonči Žlogar.
Koper: Koprivec, Pavlović, Palčič, Prce, Čustović, Sidibe, Ankrah, Vešner Tičić, Ruedl, Tomek, Nkada. Trener: Oliver Bogatinov.

1' Začetek tekme v Fazaneriji.

37' VRATNICA! Alexandros Kyziridis je s »slalomom« povzročil vrtoglavico v koprski obrambi, a je goste po udarcu Grka rešila vratnica.

45+2' GOL! V sodnikovem podaljšku je Mura prišla do prvega strela v okvir vrat in do zadetka. Zadel je Maroša.

POLČAS!

46' MENJAVE! Trojna menjava pri gostih, Michael Pavlovič, Andraž Ruedl in so zaključili z današnjim nastopom, zamenjali so jih Karlo Bručić, Mark Pabai in Wisdom Sule.

47' ENAJSTMETRVOKA! Najstrožja kazen za Koper, Anže Jerič je po stiku Matica Maruška in Luke Vešnerja Tičića pokazal na belo točko. V domačem taboru glasno protestirajo.

48' RUMENI KARTON! Zaradi protestov je na domači klopi porumenel trener vratarjev Aleš Luk.

49' RUMENI KARTON! Rumeni karton tudi Maticu Marušku.

50' GOL! Timothe Nkada je izkoristil sodniško »darilo« in z uspešno izvedeno enajstmetrovko poravnal izid v Fazaneriji.

56' RUMENI KARTON! Anže Jerič še naprej razburja domače občinstvo, po prekršku na sredini igrišča je porumenel še Sandi Nuhanović.

58' RUMENI KARTON! Po prekršeku nad Amadejem Marošo je porumenel Fran Tomek.

60' PRILOŽNOST! Po prodoru je zapretil Timothe Nkada, ostaja 1:1.

62' PRILOŽNOST! Fran Tomek je streljal z 20 metrov, izkazal se je Klemen Mihelak.

62' RUMENI KARTON! Pri domačih je porumenel Amadej Maroša.

64' MENJAVE! Luka Turudija, Robert Čakš in Brona Proleta so pri Muri zamenjali Alexandrosa Kyziridisa, Ivana Šarića in Aljaža Antolina. Pri Kopru je Nik Omladič zamenjal poškodovanega Luko Vešnerja Tičića.

74' MENJAVA! Tilen Ščernjavič je zamenjal Klemna Pucko.

80' VRATNICA! Zdaj vratnica - ista kot v prvem polčasu Koprčane - rešuje tudi Sobočane, z leve strani kazenskega prostora je poskušal Wisdom Sule.

84' RUMENI KARTON! Kartonijada se nadaljuje, obležal je Fran Tomek, porumenel pa Žiga Kous.

86' RDEČI KARTON! Sprememba odločitve, ne rumeni karton, Anže Jerič je po ogledu VAR posnetka izključil Žiga Kousa, ki je s komolcem oplazil brado Frana Tomeka. Še prej je bil izključen tudi soboški trener vratarjev Aleš Luk.

88' Na drugi strani niti prekrška po ostrem naletu nad domačim vezistom Luko Turudijo.

90' Sedemminutni podaljšek!