Prekinitev štajersko-prekmurskega derbija Mure in Maribora, ki ga je povzročila eksplozija prepovedanega pirotehničnega sredstva, je sprožila številne odzive.
Dogodek so komentirali številni, tako tisti poklicani za to, kot tudi takšni, ki s tem nimajo kaj prida veliko. Vse od soboškega škofa pa do »sosedove Micke«, ki sicer ne spremlja nogometa.
Po dogajanju v Fazaneriji so se oglasili tudi državni organi in napovedali zaostritev zakonodaje. Tako bo v okviru predvidene novele Zakona o nalogah in pooblastilih policije predlagana razširitev pogojev za odreditev prepovedi udeležbe na športnih prireditvah tudi za tiste, ki bodo zaloteni pri storitvi prekrška zaradi uporabe pirotehnike.
Bodo v bodoče tako kaznovani tudi navijači, ki bodo na tekmi prižgali baklo in bo ta ostala na tribuni? Na napoved o zaostritvi zakonodaje so se odzvale številne navijaške skupine, najbolj poglobljeno so se tematike lotili pri ljubljanskih Green Dragonsih in izolskih Ribarih. Ljubljanski zapis najdete tukaj, izolskega pa na tej povezavi.
Brez odziva niso ostali niti soboški Black Gringosi, ki v primerjavi s kolegi iz Ljubljane in Izole niso bili tako analitični, so pa podali svoje sporočilo, v katerem so se lotili politikov in novinarjev.
»Medtem ko raznorazni strokovnjaki, ki z nogometom nimajo niti pet odstotkov skupnega, komentirajo o nogometu in huliganih, nam gre že prav pošteno na bruhanje.
Dejstvo, da obsojamo odvržen topovski udar med igralce, ampak razni politiki, novinarji ter razni 'strokovnjaki' so stokrat hujši kot pa vse navijaške skupine v Sloveniji skupaj!!
Zato ne bomo 'bluzili' na polno - je*eš mrhovinarske novinarje ter politike - v nedeljo na sveti travi Fazanerije gostimo Radomlje,« so pred tekmo z Radomljami zapisali pri navijaški skupini Black Gringos.
Na včerajšnjem srečanju z Radomljami se je zdelo, da je sektor domače navijaške skupine še nekoliko bolj poln kot na večini zadnjih tekem. Je morda šlo tudi za nekakšen odziv na napovedano zaostritev zakonodaje?
Gringosi so namreč med tekmo dvignili transparent z napisom: »Naše ultras gibanje se ne bo končalo!«
Komentarji (19)
😂😂😂😂😂😂
Bg seveda se nesmi končati ultras gibanje. Kakšno pa more biti ste pokazali prouti Radomljan. Kulturno brez pirotehnike in razgrajanja na trubuni in izven stadiona kjerkoli.
Bolj običen travnik, kot pa sveta trava. 😅
Sveta trava. 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
Na tem svetu se vse vrti okoli denarja. Tako naj bi tekmo Mura : Maribor varovalo kar 150 policajev. Na žalost neuspešno. Koliko je dal v žep vsak od teh policajev? Namreč to ni bil denar od Viol ali Black Gringosov, ampak denar nas davkoplačevalcev. Velika večina nas sploh ne hodi na tekme, moramo pa plačevati stroške, ki jih povzročajo "organizirane navijaške skupine". S tem treba enkrat za vselej prekiniti. Kdor prižiga bakle, meče petarde, napada mirne goste lokala ni navijač, ampak kriminalec, ki ogroža sebe in druge ljudi. Takim je mesto v zaporu in ne na tekmi. Pa naj bo Viola, Gringos ali sam predsednik vlade. Zakoni veljajo za vse brez izjeme.
čarni vrag ka pa pijšeš blesarije, stroške varovanja plača Mura, tij nika ne plačaš ka za štenkanje se ne plača.
In reply to Na tem svetu se vse vrti… by čarni vrag (ni preverjeno)
Verjetno drži, vendar kje pa ŠD Mura dobi denar? Sponzorji, verjetno nekaj država in lokalna oblast... ta denar bi lahko uporabili kje bolj koristno, vsaj mislim tako!
In reply to čarni vrag ka pa pijšeš… by . (ni preverjeno)
Še sami ne znajo....
Čarni vrag, tako je čisto, prav imaš
.Žal,moren povedati, da sem že 30 let nazaj bil v obeh vlogah, tako pomožni policist, kot nekdanji BG. Do zdaj se ni spremenilo konkretnega nič, še naprej se prižigajo bakle in mečejo na igrišče, med navijače, igralce, pokajo petarde... itd.
Ne razumem, kako klubi ta dejanja tolerirajo. Plačujejo se kazni, drugega pa se do zdaj ni konkretno naredilo nič. Če se dotaknem samega varovanja tekem. Slabo varovanje tekme, varnostnikov in policije. Delujejo po prncipu, po liniji najmanjšega odpora, to je vsesplošno znano, zdaj je pa klub kriv za slabo organizacijo tekme. Ali bo varnostna služba in policija prevzela enkrat odgovornost za slabo opravljeno delo?
Mislim, da nikoli. Malo pojdite gor na kanal yutube in poglejte, kako takšne izgrede rešujejo drugod, npr. na Hrvaškem in Srbiji, kjer policija in varnostniki naredijo red in so strokovno in fizično usposobljeni za takšne izgrede.
Kaj pa imamo mi?
njiva ka se tijče vnosa pirotehnike je redarska služba in policija nemočna. Pirotehniko si skrijejo tan ge ga po zakoni šlatati nesmijo in tou je največji problem. Zakon spremeniti pa de se spremejnilo.
In reply to Čarni vrag, tako je čisto,… by njiva
ne samo zakon spremenit,naj se preveri tudi varnostnike,zanimivo da lahko nogometni huligan ki je bil celo na prestajanju kazni zaradi nasilja na tekmah in preprodaje drog postane naenkrat varnostnik..od kje mu licenca u pm...
In reply to njiva ka se tijče vnosa… by . (ni preverjeno)
Pregled na pirotehniko.
Vsi v gatah na stadion.
Pri kontroli še gate spusti do kolen.
🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
kakše ultras gibanje. to ka mate na majcah napis ultras ne pomeni nič. kda so pizdarije pa itak bežite pred drugimi navijači. navijanje je del športa samo ne glumiti huliganov pa si ne delajte sramote.
Ka oni lejko sporočajo siroteki?! Tudi med njimi je kar nekaj osebkov, katerih bi se morali tisti normalni sramovati ...
Pa ka resno morejo z vsako objavo dokazuvati svoj katastrofalno nizki IQ ali ka?
Policija ma pse za iskanje eksplozivnih snovi. Pes de včasi odkril, če ma kateri od teh manijakov skrit topovski udar ali bakle. Eden pes de napravo več haska kak 150 policajov.
Sranje naj doma delaj tam si pa ovca
Pirotehnika na stadionu nima kaj iskati in tega se naj vse skupine držijo. Tudi razbijške katerim je tekma nepomebna, pomebno jim je pa delanje škode predvsem svojemu klubu. Upam, da bo tudi za druge klube in huliganske skupine veljala ista kazen kot sedaj za Mariborske.
Izgleda kot da Black gringosi nebi vedeli za kaj se gre. Poglejte si angleške, nemške navijače,.....pa potem komentirajte.