Želite biti vedno na tekočem? Izberi Sobotainfo kot prednostni vir na Googlu.

FOTO in VIDEO: Eksplozija navdušenja v Lendavi, Nafta se vrača v prvo ligo

| v Šport

Amadej Maroša je v 93. minuti poskrbel za evforijo v Lendavi.

V Lendavi je bilo v veliko razlogov za slavje. Nogometaši Nafte 1903 so si po dramatičnem razpletu kvalifikacij zagotovili nastop v Prvi ligi Telemach za sezono 2026/27.

Po prvi tekmi v Ajdovščini, ki se je končala brez zadetkov, je bilo tudi na povratnem obračunu dolgo videti, da bodo o zmagovalcu odločale malenkosti. 

Pred domačimi navijači so Lendavčani vztrajali do zadnjih trenutkov srečanja, nato pa dočakali eksplozijo navdušenja.

Junak večera je postal Amadej Maroša, ki je v tretji minuti sodnikovega dodatka dosegel edini zadetek na tekmi in Nafti prinesel zmago z 1:0.

Njegov gol je sprožil veliko slavje na tribunah in igrišču, saj je pomenil vrnitev kluba med najboljše slovenske nogometne ekipe.

Medtem ko se v Lendavi veselijo velikega uspeha, se Primorje po dveh sezonah poslavlja od prvoligaške konkurence in se seli v drugo slovensko nogometno ligo.

V sezoni 2026/27 bodo v Prvi ligi Telemach nastopali Nafta, Brinje Grosuplje, Celje, Koper, Bravo, Maribor, Olimpija, Kalcer Radomlje, Aluminij in Mura.

Lendava je tako po dramatičnem zaključku dočakala nogometni praznik, navijači Nafte pa bodo tudi prihodnjo sezono spremljali prvoligaške obračune na domačem stadionu.

nknaf-pri_plt_kvalifikacije_31-5-2026-2618_jurebanfi.jpg
nknaf-pri_plt_kvalifikacije_31-5-2026-2622_jurebanfi.jpg
nknaf-pri_plt_kvalifikacije_31-5-2026-2635_jurebanfi.jpg
nknaf-pri_plt_kvalifikacije_31-5-2026-2666_jurebanfi.jpg
nknaf-pri_plt_kvalifikacije_31-5-2026-2700_jurebanfi.jpg
nknaf-pri_plt_kvalifikacije_31-5-2026-2716_jurebanfi.jpg
nknaf-pri_plt_kvalifikacije_31-5-2026-2724_jurebanfi.jpg
nknaf-pri_plt_kvalifikacije_31-5-2026-2733_jurebanfi.jpg
nknaf-pri_plt_kvalifikacije_31-5-2026-2768_jurebanfi.jpg
nknaf-pri_plt_kvalifikacije_31-5-2026-2784_jurebanfi_0.jpg
nknaf-pri_plt_kvalifikacije_31-5-2026-2787_jurebanfi.jpg
nknaf-pri_plt_kvalifikacije_31-5-2026-2798_jurebanfi.jpg
nknaf-pri_plt_kvalifikacije_31-5-2026-2973_jurebanfi.jpg
nknaf-pri_plt_kvalifikacije_31-5-2026-3029_jurebanfi.jpg
nknaf-pri_plt_kvalifikacije_31-5-2026-3043_jurebanfi.jpg
nknaf-pri_plt_kvalifikacije_31-5-2026-3063_jurebanfi.jpg
nknaf-pri_plt_kvalifikacije_31-5-2026-3081_jurebanfi.jpg
nknaf-pri_plt_kvalifikacije_31-5-2026-3099_jurebanfi.jpg

Preberite še

Komentarji

Bravo, Nafta!

Vsi negativni komentarji - obvoz! Super je, da ima Prekmurje dva prvoligaša. Bosta dva derbija več!

Mu(č)ki

Tako je-kot vsi negativni navijači- obvoz.... :)

oldgringos

Vougri in SNL, kaj se vračamo v Avstro Ogrsko ? Verjetno bodo plesali eno leto, že sedaj nega več Orbanovih forintov.

Ofeden

Pitanje kak dugo de še tvoja zavožena Mura plesala v 1.SNL…

oldgringos

Sigurno duže kak vogrska Nafta.

Mu(č)ki

Po eksploziji sramotnega obnašanja navijačev prejšnji teden do istih igralcev, ki jih zdaj isti navijači poveličujejo, je možno razbrati inteligenčni kvocient teh istih (ali pa mogoče obojih)... :)

white

Pijo san ce nega posnetka gola,pa me je levak zbriso

Ka resno

Pa dobro, poglednite svoje ime portala. Fajn, napiše se novica levo desno, nej pa zaj saki den trbej s ten.

aabb

Veselje v slačilnici de se hitro spremenilo v žalost in razočaranje. Kelko od teh de jih špilalo v prvi ligi?

Pijo san- white

Pijo si, ka to sploj pijšeš. Tou mi znamo, ga 24 vör na den pogeš, ovak ne bi biu df. - White

Komentarji

Bravo, Nafta!

Vsi negativni komentarji - obvoz! Super je, da ima Prekmurje dva prvoligaša. Bosta dva derbija več!

Mu(č)ki

Tako je-kot vsi negativni navijači- obvoz.... :)

oldgringos

Vougri in SNL, kaj se vračamo v Avstro Ogrsko ? Verjetno bodo plesali eno leto, že sedaj nega več Orbanovih forintov.

Ofeden

Pitanje kak dugo de še tvoja zavožena Mura plesala v 1.SNL…

oldgringos

Sigurno duže kak vogrska Nafta.

Mu(č)ki

Po eksploziji sramotnega obnašanja navijačev prejšnji teden do istih igralcev, ki jih zdaj isti navijači poveličujejo, je možno razbrati inteligenčni kvocient teh istih (ali pa mogoče obojih)... :)

white

Pijo san ce nega posnetka gola,pa me je levak zbriso

Ka resno

Pa dobro, poglednite svoje ime portala. Fajn, napiše se novica levo desno, nej pa zaj saki den trbej s ten.

aabb

Veselje v slačilnici de se hitro spremenilo v žalost in razočaranje. Kelko od teh de jih špilalo v prvi ligi?

Pijo san- white

Pijo si, ka to sploj pijšeš. Tou mi znamo, ga 24 vör na den pogeš, ovak ne bi biu df. - White

Lokalno

Vse v Lokalno

Šport

Vse v Šport

Kronika

Vse v Kronika

Politika

Gospodarstvo

Slovenija

Scena

Svet

Vse v Svet

Kultura

Vse v Kultura

Forum

Vse teme

Malice

Vsi ponudniki

Mali oglasi

Vsi oglasi