V Športnem parku Beltinci je bila odigrana odločilna tekma ženskega državnega prvenstva. Pomurke so se merile z ljubljansko Olimpijo in po dvoboju brez golov osvojile deveti naslov državnih prvakinj.

Jutri se v Fazaneriji igra ena od dveh odločilnih tekem nogometnega prvenstva, že danes pa smo v Beltincih dobili nove državne prvakinje. V obračunu brez zadetkov so se prvega mesta veselile Pomurke.

Ljubljančanke, ki so pred dnevi v Celju že dobile pokalno tekmovanje, so lovile tretji naslov državnih prvakinj, Beltinčanke pa so z deveto zvezdico postale nove rekorderke slovenske lige.

Pred zadnjo in odločilno tekmo prvenstva sta bili ekipi točkovno povsem poravnani, a je Pomurju za naslov zadostoval že remi, saj so imele boljši izkupiček na medsebojnih tekmah letošnje sezone.

Spomnimo, Pomurke so oktobra z goloma Helene Božić in kapetanke Špele Kolbl slavile za Bežigradom, marca pa je izenačen dvoboj v Bratoncih v izdihljajih tekme v korist zmajčic odločila Lara Klopčič.

»Morda smo v rahli prednosti s tem, da nam zadostuje tudi remi, vendar se na to ne smemo preveč zanašati. Igrati moramo svojo igro in se ne toliko obremenjevati z rezultatom. Če je igra dobra, je tudi rezultat dober,« pred derbijem pravi poveljnica domače obrambe Špela Rozmarič.

Derbi Pomurja in Olimpije se po štirih letih vrača v Športni park Beltinci, nazadnje, avgusta 2018, pa so se v »šumi« veselile gostiteljice.

Povsem nasprotno je bilo na zadnjih ligaških derbijih. Zadnji štirje spopadi so se zaključili z zmago gostujočega kluba. Kako bo danes? Dvoboj se prične ob 17.30.

ŽNK NONA POMURJE BELTINCI - ŽNK OLIMPIJA LJUBLJANA 0:0

Rdeči karton: Evelina Kos (93' Olimpija)
ŽNK NONA POMURJE BELTINCI:
Iva Kocijan, Tjaša Nemec, Maja Dimitrijević, Špela Rozmarič, Kaja Korošec, Noelle Vilčnik, Kaja Horvat (71' Živa Rakovec), Lucija Kos, Sara Makovec, Špela Kolbl, Saša Kolar. Trener: Zlatko Gabor.
ŽNK OLIMPIJA LJUBLJANA: Nika Šapek, Lara Klopčič, Izabela Križaj, Zala Vindišar, Evelina Kos, Vanja Duronjić (61' Anja Prša), Adrijana Mori, Manja Rogan, Urška Bratuša, Barbara Kralj, Ana Milović. Trener: Miki Kondić.

POTEK TEKME!

1' S sredine igrišča so tekmo pričele domačinke.

3' Po naletu Manje Rogan je na zelenici obležala Lucija Kos, domača vezistka bo nadaljevala s tekmo.

10' Za zdaj brez resnejših poskusov proti golu Pomurja ali Olimpije.

20' Spremljamo igro na sredini igrišča, čakamo pa še na prvi pravi udarec.

30' Prvi strel na tekmi, Ana Milović je streljala daleč mimo vrat Pomurja.

33' V kratkem času sta porumeneli dve igralki Olimpije, najprej Lara Klopčič, nato še Izabela Križaj.

33' Po kotu je z glavo poskušala Špela Rozmarič, ostalo je brez udarca v okvir gola Olimpije.

34' Beltinčanke so zapretile še enkrat, Kaja Korošec je merila z 18 metrov, Nika Šapek je strel v bližnji levi kot izbila v kot.

36' Pomurke so izpeljale še eno nevarno akcijo, Sara Makovec je z desne podala pred gol, Noelle Vilčnik pa ni uspela zaključiti.

38' Po prostem strelu Manje Rogan je z glavo poskušala Zala Vindišar, a njen strel ni poletel proti cilju.

39' Manja Rogan je poskušala z udarcem z razdalje, Iva Kocijan ni imela težav z obrambo.

41' Nov prosti strel z velike razdalje, Iva Kocijan je brez preglavic ukrotila poskus Eveline Kos.

43' Glavni sodnik Jure Žagar je po prekršku nad Adrijano Mori pokazal rumeni karton Saši Kolar.

45+2' Po kotu Kaje Korošec je z glavo merila Maja Dimitrijević, žoga je poletela preko vrat Olimpije.

PRIČETEK DRUGEGA POLČASA!

46' V drugem polčasu so prve zapretile Ljubljančanke. Ana Milović je z 20 metrov merila v desni kot, diagonalni udarec je zgrešil domača vrata.

51' Tretji rumeni karton za Olimpijo. Po prekršku nad Saro Makovec je porumenela Evelina Kos.

57' Iva Kocijan je po protinapadu Olimpije pred Barbaro Kralj prestregla predložek Manje Rogan.

60' Po prostem strelu je bilo nevarno pred golom Pomurja, Barbara Kralj je z glavo udarila mimo leve vratnice.

66' Dva rumena kartona za Olimpijo, za Anjo Prša, ki je v 61. minuti zamenjala Vanjo Duronjić, in trenerja Mikija Kondića.

66' PRILOŽNOST! Prva prava priložnost na tekmi, po prostem strelu Lucije Kos je žogo z glavo preusmerila Maja Dimitrijević, Nika Šapek se je izkazala s čudežno obrambo.

69' PRILOŽNOST! Zdaj so odgovorile tudi Ljubljančanke. Obramba Pomurja ni uspela izbiti žoge, Barbara Kralj pa je z vrha kazenskega prostora udarila preko vrat.

71' Prva menjava v domači ekipi, Kajo Horvat je na zelenici zamenjala Živa Rakovec.

75' Beltinčanke so s hitrim protinapadom izigrale Olimpijo, a je po podajo Sare Makovec, ki je pred golom iskala Živo Rakovec, pravočasno posredovala Anja Prša.

82' Novo rumeno opozorilo za ekipo Olimpije, Barbara Kralj je prejela rumeni karton zaradi prekrška nad Špelo Kolbl.

92' PRILOŽNOST! Nika Šapek spet rešuje Olimpijo, protinapad Pomurja je zaključila Kaja Korošec.

93' RDEČI KARTON! Evelina Kos je po drugem rumenem kartonu morala zapustiti zelenico, s prekrškom je zaustavila Špelo Kolbl.

94' Menjava, Tija Šoštarič Karič je zamenjala Noelle Vilčnik.