Francoski Rennes na domačem igrišču ni dovolil presenečenja, čeprav je že dišalo po njem. Mura je do 76. minute držala neodločen rezultat in točko, ki pa jo je z golom odnesel Loic Bade.

Blizu, a znova predaleč. Tudi po drugem spopadu Mure in Rennesa lahko zapišemo, da Sobočani niso razočarali, a borbena predstava vseeno ni bila dovolj za zgodovinsko točko.

Muraši v drugem polčasu nekajkrat zapretili v napadu

Točka v skupinskem delu evropskega tekmovanja tudi po četrti tekmi UEFA Evropske konferenčne lige ostaja na listi želja črno-belih.

Slovenski prvak se je pred več kot 20 tisoč gledalci dobro upiral domačinom. Z nekaj posredovanji se je izkazal razigrani Matko Obradović, Sobočani pa so v drugem polčasu nekajkrat zapretili tudi v napadu.

Udarci nogometašev Mure niso našli poti do mreže, uspešnejši pa so bili sicer podjetnejši in precej nevarnejši Francozi. Po prostem strelu Hrvata Lovra Majerja je bil pred vrati Mure najvišji Loic Bade.

Domov z novimi izkušnjami

»Taktično smo opravili zelo dobro. Vedeli smo, da bomo trpeli in kam prihajamo, vendar mislim, da smo odigrali zelo dobro tekmo.

Na žalost, pred prejetim golom smo imeli dve ali tri priložnosti, ampak tako je. S te tekme odnašamo ogromno izkušenj,« je po srečanju dejal Ante Šimundža.

Strateg Mure je moral tudi v Bretaniji opraviti nekaj rošad. Doma sta ostala obolela Mihael Klepač in Jan Gorenc, ki ga je v zadnji vrsti dobro zamenjal Marin Karamarko, Žiga Škoflek pa po poškodbi še ni nared za igranje.

Tudi Luka Bobičanec, ki okreva po poletni poškodbi, je tekmo spremljal zgolj s klopi za rezerviste, si bo pa gostovanje v Franciji zapomnil Žan Buček, saj je 17-letnik v 89. minuti tekme debitiral v dresu članske ekipe.

Morali se bodo naučiti zadržati žogo

»Zameriti jim ne morem nič, delovna vnema oziroma požrtvovalnost je bila maksimalna. Edino kar je, se moramo naučiti, da pod veliko obremenitvijo in visokim srčnim utripom zadržimo žogo.

S tem bi lahko bili konkretnejši tudi v fazi napada,« o tem, kaj še manjka njegovim varovancem, pravi Šimundža.

Čeprav so si domačini pripravili precej več nevarnejših poskusov, je bilo v drugem polčasu čutiti nekaj nervoze.

»To je nogomet. Dejstvo pa je, da moramo še ogromno delati za dvig na ta nivo. Potem bi lahko v zadnjih 15 minutah kaznovali nasprotnika,« še poudarja strateg prekmurskega kluba.

Zadetek iz prekinitve boli še bolj

Klemen Pucko je, tako kot obračun v Ljudskem vrtu, tudi srečanje na zelenici Roazhon Parku pričel od prve minute. Hitri nogometaš ni skrival niti utrujenosti niti razočaranja:

»Po takšni naporni tekmi smo seveda utrujeni. Borili smo se kot levi, žal je spet odločila prekinitev, prejeli smo 'brezvezen' zadetek. Na žalost nam ni uspelo osvojiti zgodovinske točke.«

Vsestranski nogometaš je pomagal tako v obrambi kot napadu, a s hitrim korakom ni uspel resneje ogroziti domačih vrat. Je pa priznal, da je poraz po golu iz prekinitve še nekoliko bolj boleč:

»Zagotovo bo to bolelo, vsak poraz boli, ne glede na to, na kakšen način prejmeš zadetek. Še posebej pa boli, ker smo ga dobili iz prekinitve.«

Pristop želijo ponoviti že v nedeljo

Dolgoletni član Mure iz Bogojine je obžaloval, da soboška zasedba ni bolje izkoristila nekaj (pol)priložnosti iz prekinitev in protinapadov, ozrl pa se je tudi proti prihajajočim izzivom.

Prekmurec poudarja, da mora črno-bela zasedbo z enakim pristopom kreniti tudi v nedeljski spopad z Domžalami:

»Mislim, da je nocoj vsak igralec pokazal fanatičen pristop in dal svoj maksimum. V dveh dneh se bomo skušali karseda najbolj regenerirati za tekmo z Domžalami, ki nas čaka v nedeljo.

Pokazati moramo isti pristop kot danes. Ni druge, gremo po zmago!«

Večerni spopad v Fazaneriji se bo pričel ob 20:15, Mura pa bo napadala prekinitev pet tekem dolgega zmagovalnega posta. Se bodo državni prvaki veselili treh točk?