Želite biti vedno na tekočem? Izberi Sobotainfo kot prednostni vir na Googlu.

Referendumska bitka zaradi interventnega zakona: sindikati napovedujejo naslednji korak

| v Politika

Predstavniki sindikatov bodo danes v Državni zbor vložili podpise v podporo razpisu naknadnega zakonodajnega referenduma o interventnem zakonu za razvoj Slovenije. Pričakujejo, da jih bo skupno krepko prek potrebnih 2500.

V sindikalnih centralah v interventnem zakonu vidijo zakon za razkroj Slovenije, ki je bil sprejet brez socialnega dialoga, četudi posega na temeljna področja, na katerih delujejo socialni partnerji, med drugim v zakon o delovnih razmerjih, pokojninsko reformo, zdravstveno zakonodajo.

Minuli teden so zato zagnali zbiranje podpisov za referendum, ki jih bodo danes popoldne predali Državnemu zboru. Pred tem so za 14. uro napovedali skupno novinarsko konferenco. Zanimanje za prispevanje podpisov naj bi bilo veliko, zbirati pa so jih pomagali tudi v nevladnih organizacijah in strankah odhajajoče koalicije.

Državni zbor bo moral po vložitvi odločiti o začetku roka za zbiranje 40.000 podpisov podpore za razpis referenduma. Če bodo poslanci vmes sprejeli sklep o nedopustnosti referenduma - zakon namreč vključuje davčne določbe -, se bodo sindikati obrnili na ustavno sodišče, so napovedali.

Medtem pa je za danes ob 15. uri sklicana tudi izredna seja državnega sveta o predlogu odložilnega veta na interventni zakon, ki ga je vložila interesna skupina delojemalcev. V skupini predlagateljem očitajo hitenje, izločitev zainteresirane javnosti iz obravnave, izigravanje pravice do referenduma, vsebinsko pa povzročanje škode ljudem in državi.

Zakon so pripravili poslanci NSi, SLS in Fokusa ter Demokratov in Resnice. Predpis v luči grozeče energetske krize vključuje nižji DDV za osnovna živila in del energentov, prinaša pa tudi sistemske rešitve s področij ugodnejše obravnave malega gospodarstva in t. i. normirancev, davkov in socialnih prispevkov ter zdravstva in pokojnin.

Preberite še

Komentarji

smrkci

Kapitalisti so največji kradljivci,hinavci in lažljivci v Sloveniji že vladajo 35 let,po svetu pa vse življenje.Vse vojne ki so po svetu in v zgodovini so ji naredili in financirali kapitalisti,kapitalisti so krivi za vse reveže po svetu,kapitalisti so največji morilci revežev in manj vrednih ljudi.

.

Nižji davki naj bojo za vse, ne za bogate!

Cezar

nižji davek za 20 kil kruja pomeni 80 centov na mesec, davčna kapica za pa bogate od 5.000 € na mesec navzgor

Čakija Noris

Hja,kaj reči drugega kot to,da so sindikalni voditelji , ki imajo polne riti vsega proti temu , da bi bilo delavcem boljše , in da bi jim več ostalo v žepu.Pa saj v bistvu nimajo nobenega argumenta ampak samo palamudijo brezveze , to pa zato ker so v službi levičarjev, briga njih za delavce.Takoj ukiniti obvezno sindikalno članarino in kdor hoče naj jo sam plača pa saj bi naj to bil prostovoljen prispevek in po katerem zakonu zdaj podjetja opravljajo brezplačne storitve za sindikate s temi računovodskimi nakazili. Dobro podjetje itak ne rabi sindikalnega palamudenja.

cP

Svečkar, gde je članarina obvezna?

cinki

Če se to uveljavi potem sindikati izgubijo lepe denarce.Veliko jih splošno ne ve da to plačujejo.Po novem bo moral vsak sam nakazati denar sindikatom.Pa se bo vprašal-a to mi tudi odtegnejo od plače to pa res ne vem.

Komentarji

smrkci

Kapitalisti so največji kradljivci,hinavci in lažljivci v Sloveniji že vladajo 35 let,po svetu pa vse življenje.Vse vojne ki so po svetu in v zgodovini so ji naredili in financirali kapitalisti,kapitalisti so krivi za vse reveže po svetu,kapitalisti so največji morilci revežev in manj vrednih ljudi.

.

Nižji davki naj bojo za vse, ne za bogate!

Cezar

nižji davek za 20 kil kruja pomeni 80 centov na mesec, davčna kapica za pa bogate od 5.000 € na mesec navzgor

Čakija Noris

Hja,kaj reči drugega kot to,da so sindikalni voditelji , ki imajo polne riti vsega proti temu , da bi bilo delavcem boljše , in da bi jim več ostalo v žepu.Pa saj v bistvu nimajo nobenega argumenta ampak samo palamudijo brezveze , to pa zato ker so v službi levičarjev, briga njih za delavce.Takoj ukiniti obvezno sindikalno članarino in kdor hoče naj jo sam plača pa saj bi naj to bil prostovoljen prispevek in po katerem zakonu zdaj podjetja opravljajo brezplačne storitve za sindikate s temi računovodskimi nakazili. Dobro podjetje itak ne rabi sindikalnega palamudenja.

cP

Svečkar, gde je članarina obvezna?

cinki

Če se to uveljavi potem sindikati izgubijo lepe denarce.Veliko jih splošno ne ve da to plačujejo.Po novem bo moral vsak sam nakazati denar sindikatom.Pa se bo vprašal-a to mi tudi odtegnejo od plače to pa res ne vem.

Lokalno

Vse v Lokalno

Šport

Vse v Šport

Kronika

Vse v Kronika

Politika

Gospodarstvo

Slovenija

Scena

Svet

Vse v Svet

Kultura

Vse v Kultura

Forum

Vse teme

Malice

Vsi ponudniki

Mali oglasi

Vsi oglasi