Želite biti vedno na tekočem? Izberi Sobotainfo kot prednostni vir na Googlu.

Janša znova na čelu vlade: Državni zbor potrdil četrti mandat

| v Politika

Državni zbor je z 51 glasovi za in 36 proti izvolil Janeza Janšo za predsednika vlade in mu podelil četrti mandat za sestavo vlade.

Državni zbor je na tajnem glasovanju z 51 glasovi za in 36 glasovi proti predsednika SDS Janeza Janšo izvolil za novega predsednika vlade. 

Janša ima tako mandat za sestavo svoje četrte vlade, ki bo 16. slovenska vlada. Kandidate za ministre mora v Državni zbor predložiti v 15 dneh.

Preberite še

Komentarji

14plača

Bog nam pomagaj.

Durok

Velik dan za Albanijo.

Durok

Velik dan za Albanijo.

Janči pleša

Lažnivci zasedli Slovenski parlament. Črna kocka dober dan.

IDF

Izraelci so zmagali na volitvah v Sloveniji!

Sladoljed

Sladoljed za vse.

Alarmanten

Koncno!!!Živela svobodna Slovenija!!
Resila se levicjarske mafije

Čakija Noris

Čestitam gospod Janez Janša.

Janči pleša

Plešasti Janči de zdaj dale kradno, raja pa bo tajila da ni res !

Assia

Golob pa ni kradel? Zdaj bomo komaj videli koliko so pokradli, zato pa takšen strah pred JJ. Moč ljudem!

Stole

Eh te pa če je dobil 51 glasov potem ga je nekaj levičarjev tudi podprlo.No zgleda ka ene tudi počasi pamet srečuje.Bravo J.Janša.

Profile picture for user trg zmage trg zmage

Zdaj bodo pa iskali tistega "izdajalca", ki je iz opozicije dal glas za Janšo. Ali pa bo ta podal samo puhlo izjavo, da spoštuje voljo ljudi?

Odziv Goloba in malega "komsomolčka" bo vihar v žlici vode, he, he.

Bo še zanimivo!

Janči pleša

Hvala in ni popuščanja krademo do konca dokler bo še kaj ostalo, ostalo pa damo Izraelcem za ČRNO KOCKO !

……

Trg zmage, cejli si moker, ka je najvekša komunjara opet na vladi…

Profile picture for user trg zmage trg zmage

Kaj pa sem sploh narobe napisal? Trenutno prebiram spletne medije... razglavlja se, ugotavlja se in ne vem še kaj, išče se skratka tisti, kateri je dal 51. glas.

Tako, da zaradi tega sigurno nisem moker! Sem pa zadovoljen, kajti vlada Roberta Goloba je Slovenijo potisnila močno navzdol. Verjeli ali ne... vaša stvar!

Lukčev Mesec

Stari komunist in Titov omladinec, ki je hodil po poteh AVNOJ, je spet postal šef vlade❗️

Desetar JLA Janez Janša ❗️

🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Čakija Noris

Janez Janša je zate gospod, ti pa si navaden klošar.

Lukčev Mesec

On ni gospod ❗️

On je TOVARIŠ ❗️

Komunisti so TOVARIŠI❗️

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Čakija Noris

Janez Janša je zate gospod, ti pa si navaden klošar.

Janči pleša

Klošar te je napravo !

Mclaren

JANČI. Kak maš pamet tak pijšeš. Sicer pa levičarji niste drugega sposobni kakor žaliti.

Profile picture for user trg zmage trg zmage

Ko nekdo nima kaj pametnega napisati, potem pač piše za ljudi da so grdi, drugi so šepasti, eni puklasti, potem da so bivše komunisti, pa da so častili to in ono v prejšnjem režimu. In kakšen čin je imel v jugo vojski!

Meni je glavno, kaj počnejo danes in kakšnih deset ali dvajset let nazaj. Slednje samo zaradi morebitnih koruptivnih, kazenskih dejanj.

Janša se je pač politično obrnil, Golob pa ne. In ne nasedajte o nekih razlagah o velikem managerju oz. upravljalcu Golobu. Njemu je bilo marsikaj položeno že v zibelko ob rojstvu, kar Janši sigurno ni bilo. Rastel je v komunistični družini, njegov oče je bil direktor soških elektrarn in je lahko sina rival, kamor je hotel. Tako je Golob že za časa državnega političnega udejstvovanja Jankoviča postal njegov pomočnik. Zanimivo pa je, da oba, kljub končanju nekih šol, ne obvladata številke 46. Jankovič je mislim da leta 2013 sestavljal diletantsko vlado, kar je kopiral letos Golob in prav tako pogorel. Kaj tu ni jasno?

Kako plitvi so levaki kaže tudi izjava enekga izmed protestnikov izpred parlamenta. Da Janša spada v zapor in to ne v tega novega, ampak tistega v Al... v glavnem ni vedel točno ime zapora, ker je izdajalec in ne vem še kaj. Vse... kar mora na koncu ugotoviti sodišče je ugotovil ta protestnik. Malo sarkazma: zaradi hitre obsodbe, rešitve je prišparal veliko denarja državi, saj bi dolgotrajno sojenje stalo kar...

🇸🇮🇸🇮🇸🇮

Do sedaj sem samo predvideval, da si b.e.d.a.k. S tem tvojim zapisom, pa si moja predvidevanja potrdil!

Lukčev Mesec

Glej, saj s tem, da je Janša bil komunist in hodil po poteh AVNOJ sploh nič ni narobe ❗️

Zanimivo, da ga zapriseženi desnuharji častijo, kot božanstvo ❗️

In udrihajo po dobrih starih časih ❗️

cinki

Ne morem verjeti da je večina komentarjev tako kritičnih do nove vlade razen če komentirajo večinoma tisti ki bodo izgubili svoje privilegije ki so jim bile podarjene ob vladi Roberta goloba.Pravijo da bodo ta nova koalicijska pogodba za uspešno slovenijo prinesla za miljardo eur primanjkljaja v proračunu.Ne ne bo ker bo se vzelo tam kjer se je zadnja štiri leta na veliko talalo.Zato pa vsi ti ki bodo sedaj prikrajšani dobro vedo da morajo na oblast spraviti zopet nekoga ki bo špilal po njihovih notah.

Borci SDS brigade

Nekateri levičarji se bodo še pogajali z Janšem, če jih naknadno vzame pod svoje okrilje. 🤣🤣🤣

NMP

Zlatkec, s čin ti lejko pomagamo iz duševne stiske?

Gost22

Komunisti slavijo zmago gospoda Janše v centri Sobote

Krokodil11

Pa du samo do postojne tovornjaki pelali.

Krokodil11

Pa du samo do postojne tovornjaki pelali.

Gost74647

No, pa de (spet) dol stavo projekt južne obvoznice. Kak si vij lidje lejko predstavljate ka do lidje ki so prišli na oblast s prevaro volivcev delali za ljudi?

Zrti

Obetajo sem težki časi, krčenje delavskih pravic in podpora velikim privatnikom z davčnimi kapicami. Čudi me skoz edino kak nišče na minimalci glasuje za tistega ka bi mu ta minimalec še oklestil.

JJ

Nisam krif, što sam živ!

Za Zrti

Ja, malo boš mogo šparati bole, nej samo trajbati gospouda.

Profile picture for user trg zmage trg zmage

Sam se ne bi tako na hitro, na začetku pretirano veselil.

Obljube nove vlade so obširne in dokaj všečne, ne glede na nasprotovanje levega pola. Sindikati bodo na okopih če bo državi šlo slabše od obljubljenega, bodo ulice polne. Navadne ljudi ni potrebno veliko nagovarjati... samo pokažeš jim zvezdo na eni strani, na drugi portret Janše in kam bodo krenili?

Bodo pa sindikati precej izgubili na moči, če se sprejme zakon, da bodo člani morali plačevati članarino sami... da tega več ne bo počel delodajalec. Članstvo bo upadalo in vodstva sindikatov se bodo morali začeti res brigati za članstvo, za ljudi... Za časa Golobove vlade se je lahko zgodilo bilokaj... sindikati so bili tiho. Tudi višji davki in posledično nižje neto plače jih niso zganile, navadni narod pa, kakor sem napisal... večinoma kot kure, katere vodi petelin na dvorišču.

Sedaj bo bistveno drugače in ravno to skrbi Zorka, Štruklja, Počivalška... da naštejem samo nekatere. Imajo velike plače, en Štrukelj je še član državnega sveta in tudi tu kaj kapne. Morda še kateri, ne vem točno. Sigurno pa so tudi člani raznih nadzornih svetov podjetij... ne, njim ne gre slabo, predobro in tega se pretirano zavedajo.

Dragi privilegirani tovariši, res upam, da Janša začne pometati. Tudi da financira nevladnike, kateri kaj naredijo za državo, kot so npr. gasilci. Ne take, kot je npr. društvo "Jutri je nov dan" in podobne bedarije. Mi imamo toliko nevladnih organizacij, da nam lahko večino sveta kar zavida. In to stane!

Rado Veden

Je slučajno štou vido sobočke levičare, več kroužijo okouli spomenika 🕍 ? Dobro bi bilou menjati smer
kroženja v eno stran, ka se lejko njin ne zvrtij.

Zz

Lumpenproletarci se veselijo.

Tako je

Zmagovalci se zmeraj veselijo, ko lopovi izgubijo.

Komentarji

14plača

Bog nam pomagaj.

Durok

Velik dan za Albanijo.

Durok

Velik dan za Albanijo.

Janči pleša

Lažnivci zasedli Slovenski parlament. Črna kocka dober dan.

IDF

Izraelci so zmagali na volitvah v Sloveniji!

Sladoljed

Sladoljed za vse.

Alarmanten

Koncno!!!Živela svobodna Slovenija!!
Resila se levicjarske mafije

Čakija Noris

Čestitam gospod Janez Janša.

Janči pleša

Plešasti Janči de zdaj dale kradno, raja pa bo tajila da ni res !

Assia

Golob pa ni kradel? Zdaj bomo komaj videli koliko so pokradli, zato pa takšen strah pred JJ. Moč ljudem!

Stole

Eh te pa če je dobil 51 glasov potem ga je nekaj levičarjev tudi podprlo.No zgleda ka ene tudi počasi pamet srečuje.Bravo J.Janša.

Profile picture for user trg zmage trg zmage

Zdaj bodo pa iskali tistega "izdajalca", ki je iz opozicije dal glas za Janšo. Ali pa bo ta podal samo puhlo izjavo, da spoštuje voljo ljudi?

Odziv Goloba in malega "komsomolčka" bo vihar v žlici vode, he, he.

Bo še zanimivo!

Janči pleša

Hvala in ni popuščanja krademo do konca dokler bo še kaj ostalo, ostalo pa damo Izraelcem za ČRNO KOCKO !

……

Trg zmage, cejli si moker, ka je najvekša komunjara opet na vladi…

Profile picture for user trg zmage trg zmage

Kaj pa sem sploh narobe napisal? Trenutno prebiram spletne medije... razglavlja se, ugotavlja se in ne vem še kaj, išče se skratka tisti, kateri je dal 51. glas.

Tako, da zaradi tega sigurno nisem moker! Sem pa zadovoljen, kajti vlada Roberta Goloba je Slovenijo potisnila močno navzdol. Verjeli ali ne... vaša stvar!

Lukčev Mesec

Stari komunist in Titov omladinec, ki je hodil po poteh AVNOJ, je spet postal šef vlade❗️

Desetar JLA Janez Janša ❗️

🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Čakija Noris

Janez Janša je zate gospod, ti pa si navaden klošar.

Lukčev Mesec

On ni gospod ❗️

On je TOVARIŠ ❗️

Komunisti so TOVARIŠI❗️

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Čakija Noris

Janez Janša je zate gospod, ti pa si navaden klošar.

Janči pleša

Klošar te je napravo !

Mclaren

JANČI. Kak maš pamet tak pijšeš. Sicer pa levičarji niste drugega sposobni kakor žaliti.

Profile picture for user trg zmage trg zmage

Ko nekdo nima kaj pametnega napisati, potem pač piše za ljudi da so grdi, drugi so šepasti, eni puklasti, potem da so bivše komunisti, pa da so častili to in ono v prejšnjem režimu. In kakšen čin je imel v jugo vojski!

Meni je glavno, kaj počnejo danes in kakšnih deset ali dvajset let nazaj. Slednje samo zaradi morebitnih koruptivnih, kazenskih dejanj.

Janša se je pač politično obrnil, Golob pa ne. In ne nasedajte o nekih razlagah o velikem managerju oz. upravljalcu Golobu. Njemu je bilo marsikaj položeno že v zibelko ob rojstvu, kar Janši sigurno ni bilo. Rastel je v komunistični družini, njegov oče je bil direktor soških elektrarn in je lahko sina rival, kamor je hotel. Tako je Golob že za časa državnega političnega udejstvovanja Jankoviča postal njegov pomočnik. Zanimivo pa je, da oba, kljub končanju nekih šol, ne obvladata številke 46. Jankovič je mislim da leta 2013 sestavljal diletantsko vlado, kar je kopiral letos Golob in prav tako pogorel. Kaj tu ni jasno?

Kako plitvi so levaki kaže tudi izjava enekga izmed protestnikov izpred parlamenta. Da Janša spada v zapor in to ne v tega novega, ampak tistega v Al... v glavnem ni vedel točno ime zapora, ker je izdajalec in ne vem še kaj. Vse... kar mora na koncu ugotoviti sodišče je ugotovil ta protestnik. Malo sarkazma: zaradi hitre obsodbe, rešitve je prišparal veliko denarja državi, saj bi dolgotrajno sojenje stalo kar...

🇸🇮🇸🇮🇸🇮

Do sedaj sem samo predvideval, da si b.e.d.a.k. S tem tvojim zapisom, pa si moja predvidevanja potrdil!

Lukčev Mesec

Glej, saj s tem, da je Janša bil komunist in hodil po poteh AVNOJ sploh nič ni narobe ❗️

Zanimivo, da ga zapriseženi desnuharji častijo, kot božanstvo ❗️

In udrihajo po dobrih starih časih ❗️

cinki

Ne morem verjeti da je večina komentarjev tako kritičnih do nove vlade razen če komentirajo večinoma tisti ki bodo izgubili svoje privilegije ki so jim bile podarjene ob vladi Roberta goloba.Pravijo da bodo ta nova koalicijska pogodba za uspešno slovenijo prinesla za miljardo eur primanjkljaja v proračunu.Ne ne bo ker bo se vzelo tam kjer se je zadnja štiri leta na veliko talalo.Zato pa vsi ti ki bodo sedaj prikrajšani dobro vedo da morajo na oblast spraviti zopet nekoga ki bo špilal po njihovih notah.

Borci SDS brigade

Nekateri levičarji se bodo še pogajali z Janšem, če jih naknadno vzame pod svoje okrilje. 🤣🤣🤣

NMP

Zlatkec, s čin ti lejko pomagamo iz duševne stiske?

Gost22

Komunisti slavijo zmago gospoda Janše v centri Sobote

Krokodil11

Pa du samo do postojne tovornjaki pelali.

Krokodil11

Pa du samo do postojne tovornjaki pelali.

Gost74647

No, pa de (spet) dol stavo projekt južne obvoznice. Kak si vij lidje lejko predstavljate ka do lidje ki so prišli na oblast s prevaro volivcev delali za ljudi?

Zrti

Obetajo sem težki časi, krčenje delavskih pravic in podpora velikim privatnikom z davčnimi kapicami. Čudi me skoz edino kak nišče na minimalci glasuje za tistega ka bi mu ta minimalec še oklestil.

JJ

Nisam krif, što sam živ!

Za Zrti

Ja, malo boš mogo šparati bole, nej samo trajbati gospouda.

Profile picture for user trg zmage trg zmage

Sam se ne bi tako na hitro, na začetku pretirano veselil.

Obljube nove vlade so obširne in dokaj všečne, ne glede na nasprotovanje levega pola. Sindikati bodo na okopih če bo državi šlo slabše od obljubljenega, bodo ulice polne. Navadne ljudi ni potrebno veliko nagovarjati... samo pokažeš jim zvezdo na eni strani, na drugi portret Janše in kam bodo krenili?

Bodo pa sindikati precej izgubili na moči, če se sprejme zakon, da bodo člani morali plačevati članarino sami... da tega več ne bo počel delodajalec. Članstvo bo upadalo in vodstva sindikatov se bodo morali začeti res brigati za članstvo, za ljudi... Za časa Golobove vlade se je lahko zgodilo bilokaj... sindikati so bili tiho. Tudi višji davki in posledično nižje neto plače jih niso zganile, navadni narod pa, kakor sem napisal... večinoma kot kure, katere vodi petelin na dvorišču.

Sedaj bo bistveno drugače in ravno to skrbi Zorka, Štruklja, Počivalška... da naštejem samo nekatere. Imajo velike plače, en Štrukelj je še član državnega sveta in tudi tu kaj kapne. Morda še kateri, ne vem točno. Sigurno pa so tudi člani raznih nadzornih svetov podjetij... ne, njim ne gre slabo, predobro in tega se pretirano zavedajo.

Dragi privilegirani tovariši, res upam, da Janša začne pometati. Tudi da financira nevladnike, kateri kaj naredijo za državo, kot so npr. gasilci. Ne take, kot je npr. društvo "Jutri je nov dan" in podobne bedarije. Mi imamo toliko nevladnih organizacij, da nam lahko večino sveta kar zavida. In to stane!

Rado Veden

Je slučajno štou vido sobočke levičare, več kroužijo okouli spomenika 🕍 ? Dobro bi bilou menjati smer
kroženja v eno stran, ka se lejko njin ne zvrtij.

Zz

Lumpenproletarci se veselijo.

Tako je

Zmagovalci se zmeraj veselijo, ko lopovi izgubijo.

Lokalno

Vse v Lokalno

Šport

Vse v Šport

Kronika

Vse v Kronika

Politika

Gospodarstvo

Slovenija

Scena

Svet

Vse v Svet

Kultura

Vse v Kultura

Forum

Vse teme

Malice

Vsi ponudniki

Mali oglasi

Vsi oglasi