Kot smo poročali včeraj, so v trgovinah Bauhaus že omejili prodajo lesnih peletov in drv. Kot je razvidno s fotografij obvestila strankam, ki jih je na Twitterju delil uporabnik, je nakup drv omejen na eno paleto drv na gospodinjstvo.
Nakup lesnih peletov pa je omejen na na tri palete oziroma 198 vreč na gospodinjstvo.
»Hvala za razumevanje,« je še pripisano na Bauhausovem obvestilu strankam.
Podobna praksa tudi v Obiju
Kot smo neuradno izvedeli, so podobno prakso uvedli tudi v Obiju, kjer se da lesne pelete dobiti le še na način rezervacij.
Stranka (gospodinjstvo) naj bi vnaprej morala rezervirati nakup ene palete lesnih peletov, na kateri je deset 15-kilogramskih vreč.
Ena vreča je po naših neuradnih, a zanesljivih informacijah sicer do nedavnega v Obiju stala 6,50 evra, zdaj pa stane 7,99 evra.
Jager nima omejitev prodaje, a tudi zalog skoraj nič
Za dodatna pojasnila smo se obrnili na Bauhaus in Obi, vprašanja, ali so uvedli podobne prakse, pa smo naslovili tudi na Merkur in Jager. Doslej so nam odgovorili le iz Trgovin Jager, kjer pravijo, da trenutno nimajo omejitev prodaje, a tudi zalog skoraj nič.
»V juniju in juliju smo beležili izjemno povpraševanje in smo prodali večino naših zalog. Novih nabave pa so nam trenutno, zaradi omejitev izvoza v državah, kjer imamo nabavne vire in zakupljene količine drv in peletov, trenutno niso možne,« je odgovoril Boštjan Jager, eden izmed direktorjev v Trgovinah Jager, odgovoren za oddelek živila, tekstil, marketing, finance in kadri.
»Upamo, da bodo politiki našli skupen jezik in čim prej dogovorili odprtje meja za te proizvode,« je še dodal.
Zaradi povpraševanja občasno nižja ponudba
»Povpraševanje na trgu energentov je letos precej višje, predvsem pa se je začelo predčasno, zato z dobavitelji sodelujemo ves čas ciljem, da odgovorimo na vse potrebe kupcev,« pojasnjujejo v Merkurju.
Dodajajo, da lahko občasno lahko zaradi visokega povpraševanja pride do nižje razpoložljive ponudbe posameznega artikla.
Komentarji (10)
Naš les v Avstrijo in po tem iz Avstrije v Slovenijo pelete .Kakor koli peleti so daleš predragi
Peleti se večinoma delajo iz ukrajinskega, bosanskega pa tudi srbskega lesa. Iz ukrajine ni več lesa, Bosna in Srbija sta prepovedali izvoz. Drva za letošnjo sezono pa so bila sekana na osnovi lanske porabe, če bi vedeli da bo takšno pomanjkanje bi tudi v Sloveniji lani sekali več lesa. Da bi zdaj sekali pa ni rešitev saj se mora les za kurjavo sušiti. Presenetila nas je vse Ukrajinska vojna.
58% države je gozd in mi imamo pomanjkanje briketov drv in gradbenega lesa. Rejsan smo totalno nesposobne. Da pa vijden ka hlodovino izvažamo v Avstrijo nazaj pa drago kupujemo late,štaflne in ostale polizdelke in izdelke me pa stijsne pre srce.
Peleti se večinoma delajo iz ukrajinskega, bosanskega pa tudi srbskega lesa. Iz ukrajine ni več lesa, Bosna in Srbija sta prepovedali izvoz. Drva za letošnjo sezono pa so bila sekana na osnovi lanske porabe, če bi vedeli da bo takšno pomanjkanje bi tudi v Sloveniji lani sekali več lesa. Da bi zdaj sekali pa ni rešitev saj se mora les za kurjavo sušiti. Presenetila nas je vse Ukrajinska vojna.
Ene je res, kere pa kuri na drva, pa ziher nima samo za eno sezono v drvarnici, vsaj jaz ne. Saj kuriti moram če nočem da nam riti zmrznejo.
Mislil sem na prodajalce drv, ti niso pričakovali takšno povpraševanje zato tudi ni bilo toliko komercialnega poseka. Verjamem pa, da imate lastniki gozdov ko že sekate zalogo še za kakšno sezono.
fučka se meni za pelete
pri meni kurimo na plin
S temi cenami sami sebe jebemo, pa ne korona in rusi.
Spet Ukrajina, prvo pšenica, koruza nato nafta potem plin sedaj drva in vedno trgovski izplen pozitiven ha~ha.
Zakaj trgovci pišejo ena paleta na družino, zato ker nabijajo ceno.
Logično če kupim paleto danes jo odpelam in jutri v miru grem po drugo saj bauhausu ne rabim in tudi zakonsko ni predpisa da dajem podatke da sem že včeraj odpelal paleto
Od vsega tega sranja najlepše živijo trgovci ter drugi mešetarji in špekulanti.
Cene peletov so zaradi velikega povpraševanja dvignili za 100 % !!!!
Nekateri premožni si pa delajo velike zaloge in s prevelikim povpraševanjem glih dodatno dvigajo cene in dobičke trgovcem.
No, saj počasi bo ta norost popustila !